fbpx
Close

Kalevlase kaksikduubel aitas Valgevene EM-valikturniiri eelringi avamängus võidule

-Maxim Salaš | Foto: Siim Semiskar

-Maxim Salaš | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo ääremängija Maksim Salaš täidab augustikuus koondisekohustust – nimelt üritab ta Valgevene rahvuskoondist EM-valikturniirile aidata. Eelringi esimeses mängus alistati võõrsil Albaania tulemusega 73:51 (19:17, 22:19, 18:5, 14:10).

Algviisikus alustanud Salaš viibis väljakul 20 minutit ja 38 sekundit, mille jooksul viskas ta meeskonna parimana 16 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 0/1, vabavisked 4/5) ning võttis 10 lauapalli. Lisaks sellele tegi 23-aastane kalevlane 2 vaheltlõiget ja ühe pallikaotuse. Albaania resultatiivseim oli naturaliseeritud ameeriklane Dallas Moore, kes viskas samuti 16 punkti.

Kui Eesti koondis pääses 2021. aasta EM-valikturniirile otse, siis Valgevene peab enne läbima veel ühe eelringi. Viimases ehk kolmandas eelringis osaleb kokku 12 meeskonda, kes on jaotatud nelja kolmeliikmelisse alagruppi. Kõik koondised mängivad omavahel läbi kahel korral (kodus ja võõrsil). Valikturniirile pääseb iga alagrupi võitja.

Lisaks Albaaniale kuulub Valgevenega samasse alagruppi veel Taani, kellega kohtutakse tuleval kolmapäeval. Edasipääsu korral ootavad Valgevene koondist valikturniiril ees Leedu, Tšehhi ja Belgia.

Salašil on Kalev/Cramoga veel ka algavat hooaega kattev leping, kuid Korvpall24.ee portaali info kohaselt pole eelmise peatreeneri Donaldas Kairyse mõjutusel Eestisse tulnud valgevenelase jätkamine meie tippklubis veel üldsegi kindel.

scroll to top