fbpx
Close

Järveläinen jätkas paugutamist ning TalTech sai üliõpilaste EM-il kõrge koha

Avatar
-TalTech 3×3 võistkond | Foto: TalTech Basketball Facebook

TalTechi (Joonas Järveläinen, Sten Olmre, Levi Martin Giese ja Sander Viilup) korvpallimeeskond lõpetas Portos toimuvad üliõpilaste 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistlused 24 osaleja hulgas viienda kohaga. Turniiri play-off faasis küll tugevat Leedu meeskonda üllatada ei suudetud, kuid kohamängudes pingutati edasi ja võeti lõpuks välja siiski maksimaalne tulemus.

C-alagrupis viie mänguga kolm võitu kogunud TalTech sai 16-parema hulgas Joonas Järveläineni 16 punkti toel 21:18 jagu hispaanlaste Kataloonia Polütehnilisest ülikoolist ning läks veerandfinaalis vastamisi seni vaid võite tunnistanud leedukatega.

Vytautas Magnuse ülikoolile anti kaheksa hulgas küll vägev lahing, kuid 16:18 kaotus tähendas Eesti tiimile pudenemist 5.-8. koha mängudele. Järveläinen viskas TalTechi parimana 8 punkti, Olmre ja Viilup lisasid kumbki 3 ning Giese 2 silma. Leedukate poolel tõi Marijus Uzupis 8, Tomas Zdanavicius lisas 5, Aurimas Urbonas 4 ja Ignas Laburis ühe punkti.

Turniiri lõpetas TalTech aga võidulainel, kui kohamängudes alistati esmalt 20:11 hollandlaste Göttingeni ülikool ja seejärel 5.-6. koha kohtumises 21:18 Ateena Tehnikaülikool. Mõlemas matšis oli taas heas hoos Järveläinen, kes panustas vastavalt 9 ja 13 punktiga. Giese ja Olmre kogusid hollandlaste vastu kumbki 5 silma ja Viilup ühe ning kreeklaste vastu jagunesid sama kolmiku punktid selliselt: Viilup 5, Giese 2 ja Olmre 1.

Tallinna Tehnikakõrgkooli meeskond koosseisus Kristo Kams, Erik Raud, Sten-Mark Virro ja Menhart Mardo lõpetasid turniiri 12. kohaga. Pärast 16-hulgast pudenemist alistati esmalt 19:18 Kataloonia Polütehniline ülikool, seejärel kaotati 8:21 bulgaarlastele ning lõpuks 3:12 ka prantslaste Le Havre’i ülikoolile.

Tulemused ja tabelid

scroll to top
Inline
Inline