fbpx
Close

Poolakatest MM-medalistid jäid Tartu 3×3 turniiril üllatuslikult võiduta

Avatar
-Adorma-Roletai Jums | Foto: Reigo Kimmel

Eesti 3×3 korvpalli suvine sari jätkus laupäeval Tartus, kus meeste avatud klassis oli kohale tulnud küll vähe võistkondi, kuid tase oli see-eest äärmiselt kõrge. Favoriidina peale läinud viimaste maailmameistrivõistluste pronksitiim Poolast pidi leppima suisa teise kohaga.

Päeva alustas seitse meestevõistkonda, kellest kolm olid Eestist, kaks Leedust, üks Venemaalt ning üks juba avalõigus mainitud Poola tiim. Kuigi Eesti tiimid jäeti mõlemas alagrupis viimasteks, siis veerandfinaalides suutsid nii Rent My Skills (Egert Haller, Andreas Org, Ervin Ranna ja Rasmus Kolling) kui Estiko (Artur Liiv, Allan Ehte, Kristen Meister ja Robert Peterson) oma vastaseid üllatada ja lülitasid vastavalt 20:15 välja leedukate 100 metų ja venelaste Cherry Bombi.

Poolfinaalis suutis Rent My Skills kuulsale poolakate nelikule Energa 3×3 Gdanskile anda korraliku lahingu, kuid vastu tuli võtta 14:18 kaotus. Estiko pidi leedukatele Adorma-Roletai Jums alla vanduma koguni 6:21. Finaalis võitis Leedu tiim poolakaid 21:14.

Energa 3×3 Gdanski kuulsaim mängumees on USA taustaga 36-aastane Michael Rayshann Hicks, kes Poola rahvuslikus 3×3 korvpalli edetabelis on nr1 mees ning maailmas hetkel 97. mängija. Tartus oli kohal ka Poola edetabeli nr2 Pawel Slawomir Pawlowski, kes maailmas on 146. 3×3 korvpallur. Marcin Stanislaw Sroka ja Przemyslaw Jerzy Zamojski on küll veidi madalama reitinguga, kuid on neilgi meestel ette näidata tänavune MM-pronks. Nad alistanud Leedu tiimi kõrgema reitinguga mehed on oma riigis alles teise ja kolmanda kümne piiril ning maailmas esituhande lõpus.

Kuna poolakate eesmärk oli tagada endale Tallinn Openi pääse ja see jäi finaalikaotusega tegemata, siis tullakse pühapäeval sama üritama ka Tallinnas Nõmmel toimuvale turniirile.

Tartus mängisid ka naised ja noored. Naiste klassis oli võidukas tiim nimega Bimbi&Siirija (Mirjam Nikolai, Eleryn Laul ja Janeli Lilleallik) ning U18 poiste seas SileNahkRullNokad (Marcus Neiland, Georg Allemann, Karl Gustav Paloots ja Ralf Küttis).

scroll to top
Inline
Inline