fbpx
Close

Järveläineni viskekontsert viis Taltechi 3×3 tiimi üliõpilaste EM-il veerandfinaali

Avatar
-TalTech 3×3 võistkond | Foto: Taltech Basketball Facebook

Portugalis toimuvatel üliõpilaste 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistlustel on TalTechi meeskond koosseisus Joonas Järveläinen, Sten Olmre, Sander Viilup ja Levi Martin Giese jõudnud veerandfinaali, kus laupäeval algusega kell 13.20 kohtutakse leedulaste Vytautas Magnuse ülikooliga, kes lülitas 16-parema hulgas välja teise Eesti tiimi Tallinna Tehnikakõrgkooli.

TalTech kogus C-alagrupis viie mänguga kolm võitu: 22:10 alistati ungarlased, 20:19 prantslased ja 22:9 norralased ning kaotati 12:14 serblastele ja 17:21 rumeenlastele. Alagrupimängudes oli meeskonna resultatiivseimaks mängijaks Joonas Järveläinen, kes viskas viie mänguga kokku 33 punkti. Levi Martin Giese lisas 23, Sten Olmre 21 ning Sander Viilup 16 silma.

16-parema hulgas sai Taltech 21:18 jagu kolmekesi mänginud hispaanlaste Kataloonia Polütehnilisest Ülikoolist. Supermängu tegi Järveläinen, kelle kontole kogunes 16 punkti. Viilup lisas 3 silma ja Olmre ja Giese kumbki ühe punkti.

Nagu öeldud, siis veerandfinaalis mängib TalTech leedulaste Vytautas Magnuse ülikooliga, kes seni pole turniiril kaotanud veel ühtegi mängu. Alagrupist võeti viis võitu ja 16-hulgas alistati koguni 22:9 Tallinna Tehnikakõrgkooli tiim. Seejuures tõid Tomas Zdanavicius ja Aurimas Urbonas kumbki 11 punkti ja Ignas Labutis ning Marijus Uzupis isiklikku skoori ei avanud.

Tallinna Tehnikakõrgkooli meeskond koosseisus Kristo Kams, Erik Raud, Sten-Mark Virro ja Menhart Mardo teenisid seitsmeliikmelises alagrupis kolme võidu ja kolme kaotusega 4. koha. 19:14 alistati horvaadid, 19:8 Iisraeli üliõpilased ja 17:16 portugallased. Kaotati 17:18 poolakatele, 15:17 austerlastele ja 14:19 sakslastele.

Kuna turniiril mängitakse kõik kohad välja, siis kohtub Tallinna Tehnikakõrgkool esimeses kohamängus hispaanlastega, kelle TalTech konkurentsist välja lülitas.

Tulemused ja tabelid

scroll to top
Inline
Inline