Kalevlased jooksid Valgast tugeva lõpuga üle, Rapla sai Kaldre viimase sekundi viskest võidu

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval ära neli mängu. Kahe Eesti klubi vahelises vastasseisus sai Kalev/Cramo suure võidu BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa üle ning Rapla Avis Utilitas suutis läbi raskuste võõrsil Valmiera Glass VIA alistada. BK Ventspils ja Riia VEF oli samuti võidukad, kui seljatati vastavalt BK Liepaja ja Latvijas Universitate.

BC Kalev/Cramo – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 93:67 (25:14, 18:23, 17:16, 33:14)

Kodumeeskond Kalev/Cramo haaras avaveerandi keskpaigas initsiatiivi ning täpsete lähivisete toel tehti 12:3 spurt, millega siirduti teisele veerandajale vastu 11-punktilisest eduseisust. Vahe püsis veel tükk aega kümne punkti piirimail, kuid neli minutit enne poolajale minekut suutis Valga-Valka tulla 29:33 peale. Lühikese ajaga sai Sander Raieste kahe pealtpanekuga särada ning 10:2 spurdi toel oli Kalev/Cramo 43:31 juhtimas. Viimase minuti sees tabas Branko Jereminov aga kaks valusat kaugviset ning poolajaks oli võõrustajate edumaa kahanenud vaid kuuele punktile.

Valga-Valka jätkas tagasitulekut ja kolme minutiga tehtud 9:3 spurt aitas seisu 46:46 peale viigistada. Seejärel said kalevlased kaitse pidama, kui hoiti vastane ligi kolm minutit nulli peal ning peagi juhiti 58:50. Elvis Šukterise kaugvise tõi külalised küll lähemale, aga Kristjan Kitsingu viimase sekundi viskest algas viimane neljandik seisult 60:53. Jereminov vähendas vahe peagi viiele punktile, aga Janari Jõesaar ja Martin paasoja tabasid kumbi kaugviske ning Paasoja lähiviskest asus Kalev/Cramo 11 punktiga juhtima. Kodumeeskonna hoog ei peatunud, kui järjepanu leiti vaba mees üle ning saadi viimase kümne minutiga kirja koguni 33 punkti.

Kalev/Cramo tabas väljakult viskeid 59-protsendiliselt, Valga-Valkal oli see näitaja 46%. Lauavõitluse piirilinna meeskond küll 32:27 võitis, seejuures ka ründelaua 12:8, aga pallikaotuseid tehti 19 kalevlaste 9 vastu. Korvisööte jagas kodumeeskond 25, külalised aga 14.

Võitjate parimana viskas Martin Paasoja 24 punkti. Sander Raieste järgnes 14 punkti ja 5 korvisööduga ning Martin Dorbek lisas 13 silma ja 8 korvisöötu. 9 punkti tõid nii Sten-Timmu Sokk, Kristjan Kitsing kui ka Aigars Škele.

Valga-Valka poolelt tõi Branko Jereminov 20 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu. Michael Besti nimele jäi 18 punkti ja 8 lauapalli ning Timo Eichfuss lisas 14 silma, 7 lauapalli ja 3 korvisöötu.

“Võit oleks võinud varem formuleeruda. Olime küll lühem võistkond, aga see-eest füüsilisemad. Seega päris rahule jääda ei saa. Oleme vaadanud natuke Jurmala – Ogre mängu, mis oli kõva kolmepunktivisete võistlus. Valmistume selleks,” ütles Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok pärast mängu Delfi vahendusel.

Valmiera Glass VIA – Rapla Avis Utilitas 68:73 (16:14, 16:13, 22:20, 14:26)

Rapla läks kohtumist 10:4 juhtima, kuid Valmiera suutis ligi kahe minutiga seisu 12:12 viigistada. Korvidevaeselt möödunud avaveerandi suutsid võõrustajad aga 16:14 võita. Valmiera haaras peagi ka 21:14 eduseisu, kuid külalised vastasid 10:2 spurdiga. Tasavägine mäng jätkus, kuid Valmieral õnnestus siiski kerget initsiatiivi hoida ning 50-protsendiline visketabavus ja üleolek lauavõitluses andsid poolajaks numbriteks 32:27.

Kolmandal veerandajal pääses Rapla 43:39 juhtima, aga Valmiera suutis mängus püsida ja viimaseks neljandikuks haarati seitsmepunktiline eduseis. 7.38 enne lõppu olid juba 62:52 peal, aga Rapla vastas Gregor Ilvese kahe kaugviske toel 10:0 spurdiga. 26 sekundit enne lõpuvilet oli seis 68:68 ja palli said külalised mängu panna. Paistis, et viskele ei jõuta, kuid Sven Kaldre raske kolmepunktivise kukkus läbi korvirõnga ning Rait-Riivo Laane vormistas vabavisetest lõppskoori.

Visketabavus oli üpris võrdne, milles Rapla jäi siiski 40% – 35% peale. Lauavõitluse Valmiera aga 47:42 võitis ja ka ründelauas jäädi 16:8 peale. Korvisööte andsid külalised rohkem, vastavalt 18:14.

Montae Glenn tegi Rapla poolelt kaksikduubli 17 punkti ja 11 lauapalliga. Indrek Kajupank tõi 12 silma ning kolmikduublile oli lähedal Rait-Riivo Laane, kes sai kirja 11 punkti, 7 lauapalli, 7 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget. Erik Keedus lisas 10 silma ja 7 lauapalli ning Devaugntah Williamsi nimele jäi samuti 10 punkti.

Edmunds Elksnis oli Valmiera resultatiivseim 18 punktiga. Valters Veveris viskas 16 punkti ja kaksikduubli tegi Klavs Dubults, kes sai kirja 10 punkti ja 14 lauapalli.

Riia VEF – Latvijas Universitate 88:58 (17:18, 30:18, 19:12, 22:10)

Valitsev Läti meister Riia VEF kaotas Läti Ülikooli vastu esimese veerandaja küll 17:18, kuid teisel veerandajal visati 30 silma ning poolajaks juhiti 11 punktiga. Viimase neljandiku esimestel minutitel oli VEF-i edu 20 punkti ligidal ja võitjas enam kahtlust ülejäänud aja jooksul ei tekkinud.

Horvaadist keskmängija Kristijan Krajina viskas VEF-i eest 15 punkti. Sarnaselt BC Kalev/Cramo mängumehele Sander Raiestele Hispaania tippklubist Baskoniast laenule siirdunud Arturs Kurucs tõi 12 silma, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu. Vanameister Janis Blums sai samuti 12 punkti kirja ja endine Rakvere Tarva mees Roberts Stumbris lisas 11 silma.

Renars Birkans viskas Läti Ülikooli eest 23 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Janis Gertners lisas 11 punkti ja 5 lauapalli ning 6 punkti jäi Arvids Dambenieksi nimele.

BK Liepaja – BK Ventspils 46:97 (5:33, 10:31, 14:14, 17:19)

Hooaja esimeses mängus Rakvere Tarvale 65:81 kaotanud Liepaja meeskond ei suutnud Ventspilsiga üldse hakkama saada, kui poolaeg kaotati koguni 15:64. Teine poolaeg kulges küll võrdsemalt, aga eelmise hooaja ühisliiga meister Ventspils teenis kindla 51-punktilise võidu.

Ronalds Zakis kerkis Ventspilsi parimaks 24 punkti ja 11 lauapalliga. Linards Jaunzems järgnes 18 punkti ja 9 lauapalliga, Janis Berzinš lisas 12 punkti ja 8 lauapalli ning Ryan Luther sai kirja 11 punkti ja 11 lauapalli.

Liepaja poolelt viskas Kristaps Plavnieks 15 punkti. Eduards Hazners sai kirja 7 punkti ja 5 lauapalli ning Andrejs Šelakovs lisas 6 silma ja 9 lauapalli.

Järgmine mäng Eesti-Läti korvpalliliigas toimub reedel, 4. oktoobril, kui Rakvere Tarvas võõrustab Pärnu Sadamat, kellest mõlemad võitsid hooaja avamängu vastavalt BK Liepaja ja Valmiera Glass VIA vastu.