Eurosarja ihkav Tartu Ülikool võttis tasavägises avakohtumises võidu

-Kregor Hermet | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas täna Euroopa tugevuselt neljanda eurosarja ehk FIBA Europe Cupi kvalifikatsiooniringi avakohtumises Soome klubi Kataja Basketit ja võttis võõrsile kaasa 78:72 võidu.

Tasavägiselt kulgenud kohtumise avaveerandi võitis Tartu Ülikool 19:17. Muret valmistas aga meeskonna kogenuim tagamängija Martynas Mažeika, kes tegi juba esimese kümne minuti jooksul neli viga. Teist veerandit alustas paremini Kataja, minnes kolmel korral kuue punktiga juhtima. Avapoolaja lõpp kuulus aga tartlastele, kes tegid 11:0 spurdi ning pikale vaheajale mindi juba võõrustajate 38:31 eduseisul.

Kolmanda veerandaja algus kuulus taas külalistele ja neljandiku keskpaigas oli seis viigis 45:45. Seejärel haaras Tartu Ülikool taas liidriohjad ning enne otsustavat kümmet minutit juhiti 55:50. Viimasel veerandil pääses Kataja veel kahel korral ette, kuid lõpuks suutis Eesti võistkond siiski kuuepunktilise võidu võtta.

Tartu Ülikooli parimad skooritegijad olid 22-aastane Kregor Hermet ja sama vana Robert Valge, kes viskasid mõlemad 21 punkti. Kaksikduubli kirja saanud Adomas Drungilas tõi 12 punkti ja võttis sama palju lauapalle. Kõik oma punktid avaveerandil visanud Robin Kivi arvele jäi 9 ning Martynas Mažeika ja Grantas Vasiliauskas said kumbki kirja 5 silma. Kivi jagas ka 7 resultatiivset söötu. Kataja Basketi resultatiivseim oli Brandon Walters, kes viskas 19 punkti ja hankis 9 lauapalli.

Tartlased tabasid mängust viskeid 47%-liselt (26/55), sealhulgas kaugviskeid 33%-liselt (8/24). Lauavõitluse võitis Tartu Ülikool napilt 41:40.

Korduskohtumine peetakse nädala pärast, 9. oktoobril Joensuus.