fbpx
Close

Karl Johan Lips valusast kaotusest Cramole: madalama klassiga meeskonnas tahavad mehed kangelast mängida

Avatar
-Karl Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval Kalevi spordihallis üllatavalt põnevaks kujunenud kohtumine kahe tabelis vastandlikul positsioonil asuva Kalevi vahel, kui Eesti klubide arvestuses liidrikohal paiknev BC Kalev/Cramo sai alles lisaajal 99:93 jagu Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnast. ERR-i reporterile Anu Sääritsale pärast mängu intervjuud andnud Rauno Nurger ja Karl Johan Lips olid mõlemad oma sõnades üsna rahulolematud.

“Eks võit on võit, ikkagi saime võidu kätte. Aga jääb kripeldama, et suudaksime kõvasti paremini kaitses mängida. Ilmselt on meil aega vaja, kuna tulime just isolatsioonil ja kõik mehed pole ikka trennis. Ma ei mäletagi, mitu trenni oleme tänavu teinud, kus kõik mehed oleks trennis ja saaksime 5-5 mängida. Loodame, et sel nädalal saame kõik mehed tagasi ja hakata paremuse poole taas minema,” kommenteeris 29,5 minutiga 16 punkti ja 11 lauapalli kogunud Nurger.

Peaaegu 37 minutit rassinud ja selle ajaga 26 silma, 6 lauapalli ja 3 söötu kirja saanud Karl Johan Lips tunnistas, et vaatamata heale mängule on meel mõru: “Ei tule tihti võimalust Cramot võita, et 2 minutit minna ja oled viiega ees. Aga seal tulebki klass mängu. Klassiga mängijad on distsiplineeritud ja peavad mängupildist kinni. Madalama klassiga meeskonnas tahavad mehed kangelast mängida ja ei huvita mitte tiimi edu, vaid enda statistika. Või midagi sellist.”

Nii Nurger kui esmakordselt ka Lips on Eesti koondise peatreeneri Jukka Toijala poolt nimetatud 26-mehelisse esialgsesse koosseisu, kelle hulgast valitakse mängumehed, kes 19.-22. veebruaril Venemaal Permis toimuvates EM-valikmängudes Eestit esindavad. 24-aastane Lips on koondisekutsest ja oma isa Valdo Lipsu peatreeneriks nimetamisest saanud nii palju innustust, et mehe viimase kahe mängu keskmine punktisumma on 27,5 ja efektiivsustegur 31.

Eesti-Läti liiga turniiritabelis on BC Kalev/Cramo Eesti tiimidest 10 võidu ja 2 kaotusega juhtimas, Tallinna Kalev/TLÜ on 3 võidu ja 16 kaotusega kindlalt viimasel real.

scroll to top
Inline
Inline