Keltern teenis kaks võitu juurde, Pokk teises kohtumises resultatiivseimate hulgas

-Mailis Pokk (#11) ja Janne Pulk (#13) ning Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Saksamaa kõrgliigas jätkas võidumarssi Janne Pulga ja Mailis Poki koduklubi Kelterni Rutronik Stars. Pühapäeval võeti koduväljakul seljavõit Heidelbergi BasCatsi üle. Kolm päeva hiljem, kolmapäeval, käis võõras saalis jõud üle Flippo Basketsist. Kaks veenvat võitu kindlustasid Kelterni esikohta Bundesligas veelgi.

Kelterni Rutronik Stars – Heidelbergi BasCats 92:65 (28:20, 22:19, 26:7, 16:19)

Suurepärase kolmanda veerandajaga mängusaatuse otsustanud Kelterni poolt tegid enim skoori Milica Deura 16 ja Alexandra Kiss-Rusk 14 punktiga. Heidelbergi vedas 20 punkti visanud Franziska Worthmann.

Mailis Pokk viibis väljakul 20 ja pool minutit, mille jooksul viskas 2 punkti, noppis 2 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja tegi 1 vaheltlõike. Janne Pulk oli mängus 18 minutit, mille jooksul viskas samuti 2 punkti, noppis 1 lauapalli ja tegi 1 resultatiivse söödu.

Flippo Baskets – Kelterni Rutronik Stars 61:72 (11:20, 13:22, 20:18, 17:12)

Kolmapäevases mängus Göttingenis said asjad suures plaanis selgeks juba poolajapausiks, millele mindi valitseva Saksamaa karikavõitja eduseisul 42:24. Teise poolaja võitsid küll võõrustajad, aga mängusaatust see ei mõjutanud.

Kelterni poolelt viskas enim punkte ameeriklanna Krystal Vaughn, kelle arvele kogunes 19 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudsid Emmanuella Mayombo ja Mailis Pokk. Mõlemad viskasid võrdselt 10 silma. Lisaks punktidele noppis 28-aastane eestlanna 16 mänguminuti jooksul ka 5 lauapalli ja kostitas võõrustajaid ühe blokiga. Janne Pulk viibis väljakul napilt alla 13 minuti, mille jooksul tabas ühe kolmepunktiviske ja võttis ühe lauapalli.

Keltern juhib Bundesliga tabelit 13 võidu ja 1 kaotusega. Järgneb Wasserburg 11 võidu ja 1 kaotusega, mille teenis aasta lõpus just Kelterni käest. 24. jaanuaril kohtub Keltern kodusaalis Saarlouisi Royalsiga