fbpx
Close

Kas uuel hooajal jääb Kalev/Cramos liidriroll suuresti eestlaste kanda?

Avatar
-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24.ee portaali esialgu veel nimetu podcast alustab ametlikult esimeste saadetega septembris, kuid kolmapäeval nägi ilmavalgust esimene proovisalvestus, kus saatejuhid Siim Semiskar, Karl Rinaldo ja Marko Parkonen katsetasid, kuidas see raadio tegemine tegelikult käib.

Pärast noortetreenerina tegutseva Parkoneni personaalküsimust ning Eesti noortekorvpalli lahkamist võeti päevakajalise ja tulise teemana ette meie esiklubi BC Kalev/Cramo komplekteeritus, kui hetkel on ametlikult teada antud üheksast lepingust.

Uuel hooajal on kindlasti klubi särgi selga tõmbamas Kristjan Kitsing, Sten-Timmu Sokk, Martin Dorbek, Martin Paasoja, Janari Jõesaar, Tanel Kurbas, Sander Raieste, ameeriklane Antino Jackson ja lätlane Aigars Škele.

Parkonen tõi oma jutus välja eelpool kirjas olevat nimekirja lugedes selgelt silma hakkava fakti, et hetkel on Cramos positsioonid 1-3 komplekteeritud arvukate mängijatega, kuid korvialune on seni sisuliselt olematu. Suure ääre kohal on hetkel kindlalt paigas vaid Kristjan Kitsing ning mõned teised mehed eesotsas Janari Jõesaarega saavad teatud olukordades seda kohta täita.

“Saab huvitav olema. Selles plaanis on hea, et Cramos on eestlased ja nad saavad kindlasti mängida. Minu jaoks ei oleks ka probleem, kui Cramo ei jõuaks VTB liiga play-offi, aga Eesti mehed astuvad sammu edasi,” vaatas Parkonen asja läbi sini-must-valgete prillide. Tema sõnul pole hetkel muud võimalust, kui et Eesti parim klubi peab endale korvi alla juurde tooma 2-3 “härga”.

Saatejuhtide muretsemise peale, et praeguses koosseisus ei tundu tagaliinis olevat sellist liidermängijat, kes suudaks raskes olukorras stabiilselt palli korvi toimetada, tuli Parkonen välja üllatavalt kindlameelse arvamusega: “(Sander) Raieste võtab üle selle (liidrirolli). Ja (Janari) Jõesaar ka. Täiesti rahulikult,” usub Parkonen meie kahe koondislase võimekusse tõusta Cramos vajadusel keskset rolli kandma.

“Nad on kahemeetrised mängijad, kellel korralik viskekäsi ja kindlasti hakkavad nad vastastele tegema paksu pahandust. Eks hooaja algus näitab kohe mingil määral ära, mida teised klubid on teinud ja kas siis on vaja hakata skoorijat juurde otsima. Mina arvan, et Eesti mehed saavad sellega hakkama, kui nad vette visata,” oli kogenud treener positiivselt meelestatud.

Kuula kogu arutelu taskuhäälingusaatest alates 1:00.30 pealt.

Korvpall24.ee podcasti proovisaade jõudis kuulajateni koostöös Optibeti ja Manta Majaga.

scroll to top
Inline
Inline