Keerulise viske tabanud Vinales aitas Kalev/Cramo lõpuks VEF-i üle võidule

-Kyle Vinales | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäevases kahe kohaliku suurklubi vastasseisus teenis BC Kalev/Cramo napi võidu Riia VEF-i üle, kes polnud sellel hooajal veel ühtegi mängu kaotanud. Mullu sai VEF viiel korral Kalev/Cramost jagu.

VEF Riga – BC Kalev/Cramo 69:70 (13:19, 19:21, 22:20, 15:10)

Kalev/Cramo läks kohtumist 17:10 juhtima ning avaveerand võideti kuue punktiga. Kaks kaugviset tabanud Kyle Vinales ja lähedalt palli korvi saatnud Michael Finke aitasid teha 8:0 spurdi ning VEF oli jäänud 15:27 kaotusseisu. Veerandaja keskpaigas juhtisid kalevlased 33:22 aga seisult 25:35 tegi kodumeeskond 7:2 spurdi. Poolaeg lõppes pärast Sten-Timmu Soku kaugviset 40:32.

Kolmandal veerandajal hoidsid külalised endiselt turvalist vahet ja Soku järjekordsest kaugviskest pääses Kalev/Cramo viie minuti möödudes 53:41 ette. Seejärel õnnestus võõrustajatel visata aga 11 silma vastaste kolme vastu ning Xavier Raynard Thamesi lähiviskest oli viimase neljandiku alguseks VEF-i kaotusseis kuuepunktiline. Thames tõi järgneva 50 sekundiga veelgi kaheksa punkti, millega oli VEF üle pika aja pääsenud 62:60 juhtima. Sacha Killeya-Jonesi eestvedamisel sai Kalev/Cramo küll initsiatiivi tagasi, ent VEF-i poolelt vastasid lähivisetega Kristijan Krajina ning Lester Medford ja 1.17 enne lõppu oli seis 68:68 viigis.

Kümme sekundit enne lõpuvilet oli pall kalevlaste käes, aga kaks sekundit rünnakuajast alles jäänud. Vinales sai kauge kahepunktiviske teele saata, mis ka tabas ning külalised juhtisid 70:68. Viimane rünnak jäi nii VEF-i kasutada, pall oli Medfordi käes ning kolmepunktiviskejoone lähistel libastunud Tanel Kurbas tegi tema vastu vea, mis tähendas kodumeeskonnale kolme vabaviset ja võimalust mäng ära otsustada. Medford eksis esimesel, tabas teise, kuid kolmas vabavise läks jällegi mööda. Viga ei suudetud Kalev/Cramo meestele enam teha ja Eesti meisterklubi sai 70:69 võidu.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 49%-44% peale ning lauavõitlus võideti 34:24 (ründelaud 10:6). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 22:12 ja pallikaotuseid kogunes VEF-il 10, Kalev/Cramol 13.

Kyle Vinales viskas Kalev/Cramo parimana 20 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Sacha Killeya-Jones ja Sten-Timmu Sokk tõid võrdselt 11 silma, kes said enda nimele veel vastavalt 7 lauapalli ja 7 korvisöötu. Aigars Škele järgnes 10 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisööduga. Vigastuste tõttu puudusid mängust Janari Jõesaar, Kristjan Kitsing ja Martin Paasoja.

Xavier Raynard Thames kerkis VEF-i resultatiivseimaks 20 punktiga. Roberts Freimanis ja Lester Medford lisasid võrdselt 15 punkti, kellest viimane võttis veel 5 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Arturs Kurucs tõi 10 punkti ja võttis 4 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliiga päeva viimases mängus võõrustab Tartu Ülikooli meeskond Latvijas Universitate’i.