Tartlannad hävisid Euroliiga klubi vastu ka kodus, Audentese neiud olid Lätis võidukad

-Marie Anette Sepp | Foto: Siim Semiskar

Balti korvpalliliigas oli laupäeval võistlustules kaks Eesti naiskonda. Kõrgemas divisjonis kaotas Tartu Ülikool/Kalev koduväljakul suurelt Euroliigas mängivale Riia TTT-le ning madalamas divisjonis alistas G4S Noorteliiga võõrsil BK Salduse.

Tartu Ülikool/Kalev – Riia TTT 45:112 (9:29, 6:24, 15:42, 15:17)

Läti tippklubi pani jõudude vahekorra paika juba esimesel veerandil, võites selle 20 punktiga. Poolajavileks olid tartlannad taga 15:53 ja enne viimast kümmet minutit 30:95. Viimasel veerandajal ulatus vahe maksimaalselt 73 ja kohtumise lõpuks 67 punktini.

Tartu Ülikool/Kalevi poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Anna Gret Asi, kes kogus 12 silma, 3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu, ent patustas ka 8 pallikaotusega. Anna Jürissaar viskas 9 punkti ja võttis võistkonna parimana 6 lauapalli, Eleriin Vaino lisas 8 ning Belinda Lepmets 7 silma. Riia TTT poolel jõudsid kahekohalise punktisummani kuus mängijat, kellest resultatiivseim oli 18 silma visanud Kitija Laksa.

Hooaja esimese omavahelise kohtumise kaotasid tartlannad samuti 67 punktiga (47:114). Käimasoleva hooaja jooksul on Tartu Ülikool/Kalevi arvele kogunenud kolm võitu ja kuus kaotust, Riia TTT on võitnud kõik üheksa senist kohtumist.

BK Saldus – G4S Noorteliiga 54:69 (11:22, 13:12, 15:20, 15:15)

Audentese spordigümnaasiumi neiud võitsid avaveerandi 11 punktiga ja ei loovutanud eduseisu enam kordagi. Poolajapausile minnes juhtisid eestlannad 34:24 ja kolmanda veerandi järel 54:39. Viimasel veerandajal kasvas külaliste eduseis korraks ka 22-punktiliseks, kuid lõpuvile kõlades oli see taas 15 silma.

G4S Noorteliiga resultatiivseimaks kerkis Marie Anette Sepp, kes viskas 17 punkti, võttis 4 lauapalli, andis mängu parimana 6 korvisöötu ja tegi 5 vaheltlõiget. Victoria Ida Vähi lisas 12 ning Keandra Koorits ja Helena Stina Svilberg said mõlemad kirja 10 punkti. Läti võistkonna resultatiivseim oli 19 punktiga Dagne Apsite.

Turniiritabelis on G4S Noorteliiga võistkonnal nüüd neli võitu ja viis kaotust, Saldus sai ühe võidu kõrvale kaheksanda kaotuse.