Suure eduseisu peaaegu käest andnud Tartu teenis tugeva kolmanda veerandaja toel kohustusliku võidu

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäevases viimases kohtumises alistas Tartu Ülikooli meeskond koduväljakul 80:65 Läti Ülikooli.

Tartu Ülikool – Latvijas Universitate 80:65 (24:18, 21:21, 26:16, 9:10)

Kohtumine algas tasavägiselt ning seitsme minuti möödudes oli seis 12:12 viigis. Kodumeeskond tegi seejärel 9:0 spurdi ja Robin Kivi kaugviskest võideti avaveerand 24:18. Kuus minutit hiljem oli Tartu juba 41:20 juhtima pääsenud, mille seas Kregor Hermeti kaks tabatud kaugviset. Külalised suutsid end siiski kokku võtta ja visata ligi nelja minutiga 19 silma võõrustajate nelja vastu, millega oli poolajaks Tartu võistkonna eduseis kahanenud kuuele punktile.

Kolmanda veerandaja alguses oli jällegi Tartu paremas hoos ja nelja minutiga tehti 15:0 spurt. Hermet suurendas veerandaja lõpus vahe korra ka 18-punktiliseks, kuigi otsustav neljandik algas seisult 71:55. Järgneva kahe minutiga õnnestus külalistel kaotusseis veel 13 punktile vähendada, aga Tanel Sokk tõi viis punkti järjest ning vahe oli taas 18 punkti suurune. 2.15 juhtis Tartu 80:65, kumbki meeskond enam korvini ei jõudnud ja võõrustajad said üpris kindla võidu kätte.

Visketabavuses jäi Tartu 47%-41% peale ning lauavõitlus võideti 43:32 (ründelaud 13:9). Korvisööte andis rohkem Tartu 19:18 ja pallikaotuseid kogunes Läti Ülikoolil 18, Tartul 19.

Kregor Hermet viskas Tartu parimana 27 punkti ja võttis 9 lauapalli. Robert Valge ja Tanel Sokk lisasid kumbki 14 silma ning Adomas Drungilas oli lähedal kolmikduublile, kui viskas 10 punkti, võttis 12 lauapalli ja andis ka 6 korvisöötu.

Rendijs Feikners kogus Läti Ülikooli poolelt 14 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu. Karlis Zunda järgnes 11 punktiga ning Anrijs Miška lisas 10 silma.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära pühapäeval, 12. jaanuaril, kui Pärnu Sadam võõrustab TalTechi ja Valmiera Glass VIA võtab vastu Rakvere Tarvas võistkonna.