Hugo Erkmaa tegi Itaalia esiliigas õnnestunud debüüdi

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Reedel tegi Itaalia esiliigas (Serie A2) debüüdi Hugo Erkmaa, aidates värske koduklubi Napoli Basketi koduväljakul 75:68 (20:13, 8:18, 14:15, 21:17, 12:5) lisaajavõiduni Scafati Givova vastu. Tänavust Itaalia hooaega tugevuselt kolmandas liigas (Serie B) Avellino särgis alustanud Erkmaa tõusis lisaaja otsustavatel momentidel meeskonna üheks võtmemängijaks.

Napoli alustas kodumängu erksamalt, võites avaveerandaja 20:13. Hugo Erkmaa sekkus vahetusmängijate pingilt ning sai esimese võimaluse, kui esimest neljandikku oli mängitud viis ja pool minutit. Teisel veerandajal vaid 8 punkti visanud Napoli jäi poolajaks 28:31 kaotusseisu ning Erkmaad kimbutasid kolm isiklikku viga. Pärast pikemat pausi püsis võrdne mäng kuni normaalaja viimaste sekunditeni. Seisul 62:63 tabas Diego Monaldi kahest vabaviskest ühe ning viigistas seisu. Järgnevatel rünnakutel eksis külaliste poolel J.J. Frazier ning Napoli viimasel katsel ka Monaldi ning kohtumine sai jätku lisaajal.

Napoli peatreener Stefano Sacripanti usaldas nelja veaga Erkmaa uuesti platsile lisaaja teisel minutil, kui kodumeeskond oli 63:66 kaotusseisus. 194-sentimeetrine tagamängija tegi viimase kahe minutiga hea seti, kui tabas lähiviske, hankis 3 lauapalli, andis ühe söödu, blokeeris pealeviske ning noppis ka ühe vaheltlõike.

Debüütmängus 17 minutit teeninud Hugo Erkmaa kogus 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/1), 6 lauapalli, ühe söödu, 2 vaheltlõiget, ühe blokeeritud viske ning 4 isiklikku viga. Napoli parimana sai Brandon Sherrod 18 punkti ja 10 lauapalliga kirja kaksikduubli. Deshawn Stephens vastas Scafati ridades 16 silmaga.

Napoli jagab 17 vooru järel 8 võidu ja 9 kaotusega Scafatiga 10. positsiooni. Järgmisel nädalal on Napolil kavas 2 mängu, neist esimene leiab aset kolmapäeval, 15. jaanuaril võõrsil Capo´D Orlando (5-11) vastu.