fbpx
Close

Kes “välismaa eestlastest” viskab kõige rohkem punkte ning kes on suurim laualõvi?

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Tänavusel hooajal on arvukalt Eesti korvpallureid mängimas välismaa liigades ning valdav enamus neist on otseselt meie oma korvpallifännide silma alt ära. Kes on olnud aga edukaimad eestlased erinevates kategooriates, selle selgitame loodetavasti artikli lõpuks välja.

Et valikut veidi laiemaks ajada, siis võtsime valikusse välisliigades kas meistrisarja tasemel või tugevuselt teises liigas pallivad eestlased. Seega pole tegemist Eesti parimate korvpallurite pingereaga, vaid statistilise valikuga mängijatest, kellel oma koduklubis erinevates kategooriates kõige suurem roll. Ehk siis, piltlikult võrdleme natuke “kartuleid apelsinidega” ja vastupidi.

Top5 minutid:

1. Rain Veideman (Mantova, Itaalia Serie A2) – 35,1,
2. Martin Paasoja (Ateena Psychiko, Kreeka A2) – 33,5,
3. Rait-Riivo Laane (Kosi Ippokratis, Kreeka A2) – 28,8,
4. Henri Drell (Baunach, Saksamaa ProA) – 27,7,
5. Mark-Andreas Jaakson (GBA, Tšehhi esiliiga) – 27,3.

Nagu näha, siis minutite arvestuses on top5 jõudnud üksnes erinevates esiliigades mängivad mehed. Esimene kõrgliigapallur on Suurbritannia liigas mängiv Joonas Järveläinen keskmiselt 25,7 minutiga. Eestlastest kõige kõrgemal tasemel mängiv Siim-Sander Vene on kogunud Hispaania kõrgliigas tänavu keskmiselt 19,3 minutit.

Top5 punktid:

1. Martin Paasoja (Ateena Psychiko, Kreeka A2) – 16,9,
2. Rain Veideman (Mantova, Itaalia Serie A2) – 16,8,
3. Joonas Järveläinen (Plymouth Riders, Suurbritannia meistriliiga) – 15,3,
4. Henri Drell (Baunach, Saksamaa ProA) – 13,7,
5. Kristian Kullamäe (Baunach, Saksamaa ProA) – 12,3.

Lisaks viie parema hulka maandunud meestele on kahekohalise punktisumma seni suutnud koguda ka Rait-Riivo Laane (11,8) ja Mark-Andreas Jaakson (11,2). Ülejäänud mängumehed jäävad hetkel alla 10 punkti piiri. Toome võrdluse taas ka Siim-Sander Venega, kellel ACB liigas kirjas keskmiselt 8,3 punkti.

Toome võrdlusena siin esile ka eesti pallurite numbrid kohalikus OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas, kus kõige resultatiivseima eestlasena on Toomas Raadik 16,7 punktiga alles 13. kohal. Kregor hermet on kogunud 15,4 silma ja Mihkel Kirves 15,1 punkti.

Top5 lauapallid:

1. Rauno Nurger (Huesca, Hispaania LEB Gold) – 6,5,
2. Martin Paasoja (Ateena Psychiko, Kreeka A2) – 5,8,
3. Maik-Kalev Kotsar (South Carolina Gamecocks, USA NCAA) – 5,2,
4. Joonas Järveläinen (Plymouth Riders, Suurbritannia meistriliiga) – 4,5,
5. Mark-Andreas Jaakson (GBA, Tšehhi esiliiga) – 3,7.

Lauapallide arvestuses juhib välismaal pallivatest eestlastest Hispaania esiliigas head esimest profihooaega mängiv Rauno Nurger. Teisel kohal on mõnevõrra üllatuslikult Kreeka esiliigas mitmekülgselt esinev Martin Paasoja ning kolmandal USA üliõpilasliigas palliv Maik-Kalev Kotsar.

Eesti-Läti korvpalliliigas on eestlastest parim lauavõitleja hetkel Mihkel Kirves, kes asub 5. kohal keskmiselt 8,4 lauapalliga. Karl-Johan Lips on kogunud 8,1 lauapalli ja Jaan Puidet 7,3 lauapalli.

Top5 korvisöödud:

1. Sten Sokk (Thessaloniki Iraklis, Kreeka A2) – 5,2,
2. Rait-Riivo Laane (Kosi Ippokratis, Kreeka A2) – 4,6,
3. Rain Veideman (Mantova, Itaalia Serie A2) – 4,4,
4. Kerr Kriisa (Kaunase Žalgiris II, Leedu NKL) – 2,8,
5. Kristian Kullamäe (Baunach, Saksamaa ProA) – 2,5.

Resultatiivsete söötude edetabelit juhivad oodatult kaks meie tõenäoliselt parimat söödumeest Sten Sokk ja Rait-Riivo Laane. Järgneb pigem ründava tagamängija kohal palliv, kuid oma teravusega ka kaaslastele palju viskekohti loov Rain Veideman. Top5 lõpetavad meie tuleviku mängujuhid Kerr Kriisa ja Kristian Kullamäe.

Kui jätame välja seni vaid ühe mängu pidanud Siim-Markus Posti, siis on eestlastest parim söödujagaja Norman Käbin 5,9 keskmiselt resultatiivse sööduga. Teine TalTechi mängumees Jaan Puidet järgneb 4,7 ning pärnakas Saimon Sutt 3,4 sööduga.

*Välismaal mängivate meeste statistika on 31. jaanuari seisuga.

scroll to top