fbpx
Close

Klubi raudvara Martin Dorbek jätkab Kalev/Cramos! Dorbek: tunnen end oma kehas paremini kui kunagi varem

Avatar
-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo teatas, et klubis jätkab nende raudvara Martin Dorbek, kes Kalevi hingekirja kuulub juba aastast 2009. Neljakordne Eesti meister on tänavu suvel rassinud laial rindel ning teda ootab ees ka suur elumuutus.

Hooajal 2008/09 Kuremaa meeskonnas kõrgliigadebüüdi teinud 29-aastane ja 193 cm pikkune Dorbek viibis aastatel 2010-14 Kalev/Cramost laenul vastavalt Rakvere Tarvas ja Raplas, kuid pärast seda on kuulunud kalevlaste koosseisu. Dorbeku nimel on ka rekord, mida tal on algaval hooajal võimalik veel kaugemale nihutada. Nimelt on ta 148 kohtumisega kõige rohkem VTB Ühisliiga mänge kirja saanud eestlane. Gregor Arbet on selles pingereas 131 matšiga teisel ja Erik Keedus 116 silmaga kolmas.

Rapla korvpallimeeskonna mänedžer Jaak Karp avaldas hiljuti meedias, et Dorbekuga suhtles uut hooaega silmas pidades temagi. Korvpall24.ee küsis Dorbekult alustuseks, kas tagamees kaalus sel suvel ka teisi võimalusi? “Ikka kaalusin. Jaaguga on mul alati olnud head suhted. Rapla on ja jääb minu jaoks eriliseks kohaks. Hooajaväliselt oleme Jaaguga igal aastal ühenduses olnud. Oli ka muid variante, aga otsustasin Kalevi kasuks.”

Eelmine korvpallihooaeg katkes mäletatavasti märtsis koroonaviiruse tõttu ja mõnda aega oli kahtluse all, kas BC Kalev/Cramo klubina üldse jätkab. Dorbeku sõnul hoiti teda mingil määral pidevalt klubis toimuvaga kursis: “See suvi oli muidugi natuke teistsugune. Eriolukorra ajal käis siin läbi igasuguseid jutte. Nii podcastidest kui tagatubadest. Lisaks vahetus klubil ka mänedžer (Kaarel Sibula asemel asus ametisse Ramo Kask – toim.).”

Dorbek on suvel väga palju vaeva näinud nii korvpallikodus ja Eesti koondises kui ka 3×3 korvpalli platsidel mängides. Suve kulminatsiooniks krooniti Dorbek koos kaaslastega taas Eesti meistriteks. “3×3 korvpall on mulle pigem mõnus vaheldus. Õues mängides on teine õhkkond. Päike paistab, muss mängib ja mängustiil on teistsugune. Vahepeal jäi paar etappi vahele. Mõned mängud koondisega ja siis oli vaja 3-peat (kolmas tiitel järjest – toim.) koju tuua,” rõõmustas mitmekülgne mängumees. “Sportlikus mõttes jäin suvega rahule.”

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Ka saalis oli Dorbekul tegemist kõvasti, kui esmalt käis ta treenimas korvpallikodus ja hiljem tegi kaasa ka Eesti koondise neljamängulise tsükli. “Korvpallikodu oli suurepärane! Suur respect treeneritele ja Korvpalliliidule. Usun, et suvi oli minu jaoks piisavalt tihe. Koondise osa jäi natuke kripeldama. See oleks võinud individuaalselt paremini välja kukkuda. Nüüd saan ise öelda, et noored on tublid (Naerab – toim.). Ise ma küll ei tunne ennast veel vanana, just vastupidi. Tunnen end oma kehas paremini kui kunagi varem. Aga näiteks Soomega mängus olin kõige vanem mees ja sain ühe linnukese kirja, et olen nüüd koondises ka kapten olnud. Minu jaoks on see suur asi,” sõnas tagamees.

Kuigi Kalev/Cramo jätkab eelmisel hooajal tiimi ühtseks löögirusikaks vorminud lätlase Roberts Štelmahersi käe all, siis mängijate ridades on tulemas suur hulk muudatusi. Seega on Dorbeku arvates uuele hooajale vastu minnes tema jaoks palju juba tuttavat, kuid kindlasti tuleb ka uusi asju. “Ma ei usu, et treener peaks väga enda mängupilti muutma, kui see eelmisel aastal toimis. Samas, paljud mängijaid on uued või pole veel kohalgi, siis mingil määral peab kohandama kindlasti. Eks näis, kuidas siin järgmised kuud välja kujunevad ja mis tingimustel me üldse kossu teha saame,” vihjas Dorbek ka pea kohal rippuvale koroonaviiruse ohule.

Kui klubi, kus Dorbek mängimist jätkab, on tema jaoks hästi tuttav, siis sügisel ootab teda ees oluline ja elumuutev sündmus, kui mees saab isaks. “Eks ma kõrvalt näen, kuidas Kalevis mängides isarolli täidetakse. On ju paljud võistkonnakaaslased seda tegemas. Seniks, kuni see hetk reaalselt käes pole, ei oska midagi oodata. Mängupaiga üle otsustamisel see igatahes rolli ei mänginud,” lausus Dorbek.

Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask kommenteeris Dorbeku jätkamist nii: “Klubil on väga hea meel, et Martin liitub meiega ka järgmiseks hooajaks. Martini näol on tegemist väärtusliku ja kogenud mängijaga, kelle peale saab alati kindel olla.”

Mullu tegi Dorbek klubi eest VTB Ühisliigas kaasa 18 kohtumist ning kogus keskmiselt 10,9 minutiga 2,3 punkti ja 1 lauapalli. Koduses Paf Eesti-Läti liigas olid tema numbrid 23 kohtumisega 20,7 minutit, 5 punkti, 3,2 resultatiivset söötu, 2,8 lauapalli ja 1,8 vaheltlõiget.

scroll to top
Inline
Inline