fbpx
Close

Kodumaale naasnud Soome staar võib NBA-lt saada miljonid kontole ilma ühtegi kohtumist unistusteliigas mängimata

-Petteri Koponen Ühisliigas Moskva Himki särgis BC Kalev/Cramo vastu | Foto: Siim Semiskar

Soome korvpalliliiga jaoks oli reede suur päev, kui üle 13 aasta hakkab igapäevaselt kodupubliku ees pallima meie põhjanaabrite korvpallilegend Petteri Koponen, kes allkirjastas lepingu Helsingi Seagullsi meeskonnaga.

Oma sünnilinna klubiga liitunud 33-aastane ja 194 cm pikkune tagamees on alates 2008. aastast tiirelnud Euroopa suurklubides, kui on läbi käinud sellistest tippudest kui Bologna Virtus, Moskva Himki, Barcelona, Müncheni Bayern ja Reggiana.

Enne Tapiolan Honkast laia maailma siirdumist võeti Koponen 2007. aastal ära ka unistusteliiga NBA drafti esimese ringi viimase valikuna. Kuigi valiku tegi toona Philadelphia 76ers, siis soomlase mängijaõigused kaubeldi kohe edasi Portlandi. Neli aastat hiljem liikusid Koponeni mängijaõigused korra veel, kui vahetustehingu käigus omandas need Dallas Mavericks.

Kui nüüdseks on kindel, et Koponen kunagi NBA parketile mängima ei pääse, siis sellele vaatamata võib soomlase rahaline tulevik tänu ookeanitagusele unistusteliigale olla väga hästi kindlustatud.

Mtvuutiset.fi kirjutas reedel seoses Koponeni naasmisega kodumaa liigasse, et kuna ta osutus omal ajal valituks NBA avaringis, siis toonaste reeglite kohaselt peaks soomlasel olema õigus karjääri lõpus saada suurusjärgus 1,6 miljonit USA dollarit kompensatsiooni.

Nimelt oli 2007. aastal kehtinud NBA kollektiivlepingus sees punkt, mille kohaselt drafti esimeses ringis valitud mängijatel, kes mitte kunagi ühtegi kohtumist unistusteliigas kirja ei saa, on õigus karjääri lõppedes saada kahe aasta uustulnuka palgamäära suuruses boonust. Koponeni puhul olekski see summa veidi enam kui poolteist miljonit dollarit.

Koponen naeris reporteritele intervjuud andes, et pole ise seda asja uurinud, kuid ripakile teema kindlasti ei jää. “Mäletan, et sellest omal ajal räägiti. See on loomulikult päris huvitav ja kindlasti toome selguse majja,” muigas soomlane ja lubas agendile vastava ülesande kätte anda.

Enda sõnul oli Koponen korra ka väga lähedal, et ookeani taha siirduda, kui 2015. aastal käis tema ukse taga koputamas New York Knicks. “Ma ei tahtnud siis üheaastase lepinguga minna. Oleks saanud mitmeaastase tehingu, siis oleksin läinud, isegi kui see oleks tähendanud madalamat palka,” sõnas Koponen.

scroll to top