fbpx
Close

Kõik on võimalik! Karl Johan Lips – aeglasest paksukesest koduse meistriliiga teravaks pliiatsiks

-Karl Johan Lips 2008. ja 2019. aastal | Fotod: Siim Semiskar

-Karl Johan Lips 2008. ja 2019. aastal | Fotod: Siim Semiskar

Rubriik “Kõik on võimalik” jätkab meenutust KK Viimsist, kust koduse meistriliiga tasemel tegijaks on kerkinud Karl Johan Lips. 23-aastase ja 199 cm pikkuse ääremängija puhul näib olevat vaid aja küsimus, millal temast saab järjekordne Eesti korvpallur, kes mängimas piiri taga.

Meie poolt välja otsitud foto pärineb 2008. aasta 16. novembrist, kui toona Tiit Soku KK nime kandnud spordihoones kohtusid poiste C2 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste kohtumises KK Viimsi ja Rakvere SK/Tarvas. Mängu võitis tarvas skooriga 59:49.

Kui Lips üritas tollel pildil lauavõitlust puhtalt massiga lahendada, siis tänaseks päevaks on just hea nina lauavõitluses kujunenud noormehe üheks trumbiks. Lõppenud hooajal Tallinna Kalev/TLÜ tiimis olulist rolli etendanud Lipsu keskmised näitajad Paf Eesti-Läti liigas olid 29,7 minutit, 14,8 punkti ja 7,1 lauapalli.

Kommenteerib Karl Johan Lips:

“Mäletan, et C-klass oli täpselt see aeg, kus enamustel olid kasvuspurdid ja luudele hakkas lihast peale tekkima. Mina jäin paksuks poisiks, kes oli natukene aeglane nii väljakul kui väljaku väliselt (Naerab.).

Pildil on näha mäng Rakvere Tarva vastu. Nad olid alati meiele võrdsed konkurendid ja võite tuli ühele ja teisele poole. Antud olukorras proovin Asko Meinerit lauas tõugata ja oma massi maksma panna (Naerab.). Asko oli üks parimaid Rakvere mängijaid, seda ma mäletan.

Sellele, kuidas ma tollest hetkest tippu olen jõudnu, ei oskagi vastata. Tunnen, et ma polegi väga kuskile arvestatavale tasemele veel jõudnud. Aga aega on veel, et ennast tõestada. Äkki 10 aasta pärast räägin oma saladused välja (Muigab.).”

scroll to top