fbpx
Close

Rahvakorvpalli koorekiht! Kõigi aegade tabeli tippu on jõudnud väga võimsad sooritused

-Kuldar Häätarõ | Foto: Siim Semiskar

-Kuldar Häätarõ | Foto: Siim Semiskar

Optibet Rahvaliiga ajaloo teine hooaeg jäi kahjuks koroonaviiruse tõttu märtsis pooleli. Rohkem kui 60 võistkonda pidasid septembri lõpust kuni märtsini arvukalt mänge ning uuendasid oluliselt ka Rahvaliiga kõigi aegade edetabelit.

Punktide arvestuses jäid esimesest hooajast kümne parema hulka püsima vaid kolm sooritust. Tabeli tippu kerkis 25. veebruaril koguni 51 punkti visanud Paldiski KK/Willenbrocki tagamees Kuldar Häätarõ. Mediq Eesti korvialune jõud Herki Rank viskas ennast kümne sisse kahe sooritusega, kui 20. novembril kogutud 44 punkti tõstis ta kolmandale reale ja 23. jaanuaril kirja saadud 39 silmaga jagab ta momendil 8. kohta. Maagilise 40 punkti piiri on seni Rahvaliigas kätte saanud seitse erinevat mängumeest.

Tabatud kolmepunktivisete edetabelis troonivad seni endiselt kaks avahooaja sooritust, kui Rimi mängumees Risto Lunts tabas eelmise aasta 16. veebruaril 10 kaugviset. Online Media tiimis pallinud snaiper Martin Ressar tõi 20. jaanuaril 9 kolmest. Tänavusel hooajal jõudsid samuti 9 kolmeseni Martin Pingin ja Kuldar Häätarõ. Ülejäänud esikümne jagavad hetkel ära mängijad, kes sopsanud ühes kohtumises 8 kolmest.

Tabatud vabavisete edetabelis tehti tänavusel hooajal olulised korrektuurid, kui esikohale kerkisid võrdselt 18 tabamusega Igor Arendash (Föönix) ja Frederik Ross (Cumulus Consulting). Arendash tegi ühe võimsa soorituse veel, kui tabas korra ka 15 vabaviset. Esikümne viimaste kohtade jagamise piir on praegu 11 tabamust.

Vaata EDETABELIT!

Optibet Rahvaliiga hooaeg on koroonaviiruse pandeemia ja Eestis kehtiva eriolukorra tõttu seisma pandud. Liiga juhtkond teeb edasised otsused siis, kui eriolukord Eestis lõpeb ja on selge, millal on taas turvaline harrastusspordiga jätkata.

scroll to top