fbpx
Close

VAATA | Just nii stiilselt võis oma ülipikale karjäärile punkti panna aegade parim pealtpanija

-Vince Carter | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

-Vince Carter | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

43-aastane vanameister Vince Carter, kes on mänginud NBA-s aastast 1998 – ajast, mil mõni meeskonnakaaslane polnud veel sündinudki –, lubas, et tänavune hooaeg jääb talle viimaseks. Kui 11. märtsil New Yorgis peetud mängu lõpuminutitel selgus, et hooaeg on peatatud, hakkas publik skandeerima armastatud Carteri nime.

Parimad aastad Toronto Raptorsis ja New Jersey Netsis veetnud, kuid kokku kaheksat eri klubi esindanud rännumees Carter on NBA-s veetnud rekordilised 22 hooaega, viimased kaks Atlanta Hawksi särgis. Samuti on ta ainus mängija ajaloos, kes NBA-s mänginud neljal eri kümnendil.

Peamiselt viskava tagamängija ja väikese äärena mänginud 198 cm pikkust Carterit peetakse aga eelkõige läbi aegade parimaks pealtpanijaks, kes tsementeeris end korvpallifännide mällu 2000. aastal, kui võitis vaatemängulise NBA pealtpanekuvõistluse.

“Ma ei mõelnud üldse sellele, et see võiks jääda mu viimaseks mänguks, kuni tiimikaaslane Dewayne Dedmon seda mulle ütles,” kirjeldas Carter podcastis. Kui pealtvaatajad taas vanameistrit väljakule hakkasid nõudma, jõudis mehele reaalsus lõplikult kohale: “Kui mind tagasi mängu pandi, tahtsin vaid viskele jõuda. Kuna see võis jääda viimaseks, tahtsin ma mõistagi selle viske ka tabada.”

Kuigi läbi aastate korvpallisõpru imeliste pealtpanekutega hullutanud Carterilt loodeti lõpetuseks palli korvi surumist, oli mees selleks ajaks juba pingil maha jahtunud: “Mõtlesin, et kolm punkti on alati etem kui kaks, seega viskan parem kolmest. Olin õnnelik, et sain viskele minna, see tekitab praegugi külmavärinaid.”

1999. aasta parimaks uustulnukaks ja kaheksal korral tähtede mängule valitud Carter tuli 2000. aasta Sydney olümpiamängudel USA rahvusmeeskonna koosseisus ka olümpiavõitjaks. Parimatel hooaegadel üle 27 silma mängus visanud mehe arvele jäi 1541 kohtumisega keskmiselt 16,7 punkti, 4,3 lauapalli ja 3,1 resultatiivset söötu.

Kui NBA tänavune hooaeg ei jätku, siis lõpetas Vince Carter oma karjääri just sellise tabava kaugviskega:

scroll to top