Kolmikduublile lähedal olnud Norman Käbin vedas TalTechi hooaja esimese võiduni

-Norman Käbin | Foto: Argo Luigas

Kolmas järjestikune mängupäev Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas algas TalTechi ja BK Liepaja vahelise heitlusega. Eile BK Ventspilsile 14 punktiga alla jäänud Tallinna meeskond noppis sel korral kindla 17-punktilise võidu. Tunni võrra hiljem alanud Riia VEF-i ja Tallinna Kalev/TLÜ kohtumises üllatust ei sündinud ja veenev võit läks mullusele Läti hõbedatiimile.

TalTech – BK Liepaja 99:82 (28:25, 25:21, 28:18, 18:18)

TalTech asus kohtumist esimese nelja minutiga 14:7 juhtima, kusjuures pooled võistkonna punktid oli enda nimele saanud keskmängija Levi Martin Giese. Korviderohke avaveerand kuulus võõrustajatele 28:25. Küllaltki sarnases rütmis mäng jätkus, kui TalTech üritas kümnepunktilist edumaad sisse saada, ent Liepaja suutis vajalikel hetkedel samuti vastata ning poolajale siirduti 53:46 kodumeeskonna juhtimisel.

Kolmas veerandaeg tõi TalTechi jaoks murrangu ning esimese kolme minutiga tehti 10:2 spurt. Liepajal oli raske vahet vähendada ja viimasele neljandikule tuli külalistel vastu minna 17-punktilises kaotusseisus. Peagi oli vahe paisunud üle 20 punkti ja kui mängida jäi 5.20, juhtis TalTech 95:70. Liepajal õnnestus siiski veidi põnevust tagasi tuua, tehes kahe minutiga 10:0 spurdi. Võõrustajad tegutsesid edasi aga kaitses kindlalt, lastes ülejäänud ajaga lätlastel visata vaid kaks silma ning sellega enam võitja osas kahtlust ei tekkinud.

Võitjate poolelt särasid kaks korvialust meest Levi Martin Giese ja Toomas Raadik, kes mõlemad tõid 20 punkti. Giese korjas veel ka 9 ning Raadik 8 lauapalli, kusjuures terve TalTechi meeskond võimutses ründelauas, jäädes seal 20:9 peale. Suurepärase esituse tegi Norman Käbin, kes kogus 16 punkti, 8 lauapalli ja 10 korvisöötu. Gregor Arbet tõi 13 punkti ning 7 korvisöötu ja Sten Olmre nimele jäi 10 silma.

Liepaja ridadest kerkis üleplatsimeheks ameeriklasest tagamängija Justin Lamont Johnson, kes viskas koguni 33 punkti ning andis ka 8 resultatiivset söötu. Teine leegionär Taylor Hanif Bessic lisas 21 punkti ja 7 lauapalli ning Roberts Krastinš tõi 13 silma.

“Kindel eesmärk oli, et pühapäeva õhtuks oleks vähemalt üks võit olemas. Eile võib-olla veidi kartsime, sest Läti meister oli vastas. Tulime siiski mängu tagasi ning täna müts maha meeste ees – kaks mängu järjest, aga kui inimesed teevad kaks korda päevas trenni, siis ma arvan, et kaks päeva järjest mängida pole ka mingi suur asi. Praegu tundub, et mängijate konditsioon on hea,” ütles TalTechi võistkonna peatreener Rait Käbin Delfile, vihjates lõpus meeskonna 20 ründelauapallile.

Riia VEF – Tallinna Kalev/TLÜ 95:56 (24:13, 28:17, 27:17, 16:9)

Laupäeval Rapla Avis Utilitase meeskonna üle kindla 102:68 võidu teeninud VEF jätkas hooaega kindlalt ja nüüd oldi Tallinna Kalevist koguni 39 punktiga paremad. Arturs Ausejs viskas 18 punkti, Artis Ate lisas 17 ja Andrejs Gražulis 16 silma ning 10 lauapalli. Klavs Cavars tõi 14 punkti ning vaid 15,5 minutit platsil viibinud keskmängija Steve Zack sai kirja 8 punkti, 11 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Seejuures pakkus ameeriklane võimsa esituse ka Rapla vastu, kui viskas 18 minutiga 21 punkti.

Kalevi poolelt sai kaksikduubli kirja Bamba Fall, visates 16 punkti ja kogudes 10 lauapalli. Teda toetas 12 punkti ja 8 korvisööduga Taylor Stafford. Võrdselt 8 punkti viskasid Janar Talts ning Karl-Johan Lips. Mario Paiste lisas 4, Kaido Saks ja Ron-Arnar Pehka 3 punkti. Eile Jekabpils SMScredit.lv meeskonna vastu 27 silma visanud Leemet Loik piirdus täna 2 punktiga.