Siim-Sander Vene tegi Hispaania kõrgliigas võiduka debüüdi

Siim-Sander Vene | Matteo Cogliati/PACIFIC P/SIPA/Scanpix

Siim-Sander Vene tegi pühapäeval võiduka debüüdi Hispaania kõrgliigas, kui Kristjan Kanguri järel teise eestlasena ACB liigas mänginud ääremängija koduklubi Manresa alistas hooaja avakohtumises võõrsil Madriidi klubi Estudiantese 79:77.

Avaminutitel koguni 11:0 juhtima läinud Manresa tegi viiendaks minutiks vead täis ja veerandi lõpuks kahandas Estudiantes vabavisete toel eestlase koduklubi eduseisu vaid kahe punktini (21:19). Teisel veerandil kaldus mängu initsiatiiv järjest rohkem kodumeeskonnale ning poolajale mindi juba 36:41 kaotusseisus.

Kolmandal veerandil tuli Manresa mängu tagasi, viigistades seisu 28. mänguminutil 57:57 ja minnes perioodi lõpuminutil korraks ka uuesti juhtima, kuid lõpetas veerandi siiski napis 59:61 kaotusseisus. Kui otsustava viimase veerandi lõpuni oli jäänud 14 sekundit, võttis Manresa seisul 77:77 aja maha ja 9 sekundit enne mängu lõppu tõi Alex Renfroe tabatud kahene eestlase koduklubile võidu 79:77 (21:19, 15:22, 23:20, 20:16).

Kohtumist algviisikus alustanud Vene viibis väljakul ligi 19 minutit ja viskas oma ametlikus debüütmängus 11 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 3/6), olles sellega 16 silmaga panustanud Renfore järel Manresa resultatiivsuselt teine mees. Lisaks sai Eesti ääremängija kirja 4 lauapalli, ühe korvisöödu, ühe vaheltlõike ja 4 viga.

Üleplatsimeheks tõusis kaotajate poolelt Nik Caner-Medley 18 punktiga.

5. septembril poolteist kuud kestva lepingu alusel Manresaga liitunud Vene peab oma järgmise kohtumise 4. oktoobril, kui võõrustatakse FC Barcelona korvpallimeeskonda.