Kotsar oli kaotusmängus meeskonna parim, võiduta jäid ka Jurkatamm ja Konontšuk

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käis eile hilisõhtul ja täna öösel platsil kolm eestlast. Paraku võidurõõmu ei saanud maitsta neist keegi.

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks sai kirja hooaja viienda kaotuse, kui tulemusega 56:63 jäädi alla Stetson Hattersile. Ligi 11 000-pealise kodupubliku ees mänginud South Carolina oli poolajavileks taga 26:33 ega suutnudki enam kaotusseisust välja tulla.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 28 minutit ning kogus selle ajaga oma meeskonna parimana 11 silma (kahesed 4/6, vabavisked 3/4), olles ühtlasi ainus South Carolina mängija, kes jõudis kahekohalise punktisummani. Lisaks võttis ta 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi 3 vaheltlõiget ja 2 pallikaotust ning langes 12 sekundit enne mängu lõppu viie veaga pingile.

Mängujärgsel pressikonverentsil ütles Kotsar, et süü kaotuse eest lasub temal. “See (kaotus) poleks pidanud juhtuma. See on minu, kõik on meeskonna liidrite peal. Kedagi muud süüdistada pole, sest paljud teised mängijad on kogenematud ja meie peame olema need, kes toovad meeskonda energiat ja neid mentaalselt ette valmistavad. Seega kui kedagi siin süüdistada, siis olen see mina,” sõnas Kotsar, kes mängib South Carolina ridades oma viimast ülikooliaastat.

Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles kohtus hooaja esimeses konverentsisiseses mängus Louisiana Tech Bulldogsiga, kellele jäädi alla koguni 49:80. Southern Miss kaotas avapoolaja 24:31 ning lähemale kui seitse punkti võõrustajad enam ei pääsenudki.

Põlvevigastuse tõttu kaks eelmist mängu vahele jätnud Konontšuk sekkus pingilt 18 minutiks ning sai selle ajaga kirja 4 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/2), 5 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe isikliku vea.

Kaotuse pidi vastu võtma ka Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons, kes jäi lisaaja järel 81:84 alla Harvard Crimsonile. San Francisco tuli normaalaja viimase kuue ja poole minuti jooksul välja 15-punktilisest kaotusseisust, kuid lisaajal kallutasid külalised mängu siiski enda kasuks.

Kolmandat mängu järjest algviisikus väljakule saanud Jurkatamm 11 minutiga punktiarvet ei avanud (kahesed 0/2). Protokolli läks kirja vaid üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

San Francisco on sel hooajal kogunud 11 võitu ja neli kaotust, South Carolina kaheksa võitu ja viis kaotust ning Southern Miss neli võitu ja 10 kaotust.

NJCAA kõrgeimas divisjonis olid eile õhtul võistlustules Indrek Suneliku ja Johanna Eliise Tederi koduvõistkonnad.

Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders alistas Floridas Panama Citys toimuval miniturniiril Monroe Mustangsi 67:65. Mängu protokoll hetkel puudub.

Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans kohtus Phoenix College Classic miniturniiri viimases mängus Bismarck State Mysticsiga, kes alistati 68:63. Eestlanna arvele jäi 6 punkti, 2 lauapalli ja 3 korvisöötu.

NJCAA tugevuselt teiseks naiskonnaks peetav South Plains on nüüd võitnud kõik 17 seni peetud kohtumist. Northwest Florida State jätkab hooaega 11 võidu ja nelja kaotusega.