fbpx
Close

Kes panna koondises mängujuhina platsile ja kas Kerr Kriisa jaoks on veel vara?

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” olid jõulueelses saates stuudios kolm saatejuhti Karl Rinaldo, Siim Semiskar ja Marko Parkonen. Esimese saatepoole põhiteemana võeti ette Eesti koondise tulevik ning arutati, kes võiks aasta-paari pärast rahvuslipu all algviisikus platsile joosta.

Saatejuhid leppisid kiirelt kokku, et Eesti korvpallisõbrad võiks loota meie pealetulevat põlvkonda silmas pidades, et meie koondised peaks igal juhul edaspidi mängima EM-finaalturniirile pääsu nimel.

“Koondis peaks ka mängima sellist korvpalli, mis rahvale meeldib. Mulle isiklikult meeldib selline mäng, kus käib pidev andmine, mehed üritavad ja ei anna alla. Vähem neid käemärke ja rohkem keskenduda mängule,” rääkis korvpallitreenerist saatejuht Marko Parkonen.

Arutati ka Eesti koondise lähimate aastate algkoosseisu üle ning Parkonen jätaks mängujuhi positsiooni vähemalt esialgu veel Sten Soku kanda. “Mina eelistaksin seal Timmut, sest mängujuht on see, kes peab mängu kontrollima. Mängujuhiga ei saa katsetada,” sõnas Parkonen.

Korvialuse mehitamise kohta sõnas Parkonen: “(Kristjan) Kitsing oleks mul kindlasti väljakul, võib-olla ka (Rauno) Nurger. (Maik-Kalev) Kotsarit ei saaks ju USA-st kätte. Aga kindlasti Nurger või Kotsar, sest kõiki noormängijaid ei saa kohe sisse panna.”

Tema sõnul võiks positsioonidel 2-3 panna noored mehed platsile, sest seal on meil valik rikkalikum: Henri Drell, Sander Raieste ja Janari Jõesaar. “Loomulikult on Siim-Sander Venel järgmiste aastate jooksul väga suur roll, kuna tema on enamuse ajast mänginud välismaal ja tema mängib koondises väga olulist rolli. Uue peatreeneri ja tema abiliste ülesanne saab olema, et sellised mehed oleks kindlasti koondise juures.”

Tänavu Euroliigas oma esimese mänguminuti teeninud 18-aastane tagamees Kerr Kriisa peaks ka juba koputama meestekoondise uksele, kuid Parkonen teda esimese hooga sisse laskma ei tõttaks. “Mina arvan, et tema jaoks on veel veidi vara. Me ei saa teha noorenduskuuri nii, et igal aastal võtame üha nooremaid ja nooremaid.”

Noortele karastuse andmiseks pooldab Parkonen B-koondise taaselustamist, kus saaks Eesti lipu all esimesed kogemused kätte ja suuremast pabinast lahti. Mäletatavasti on olnud aegu, kus Eesti B-koondis täiesti eksisteeris ning katsetati erinevaid mängumehi kõrgemal tasemel.

Kuula “Möödaviske” 15. saadet:

scroll to top