Kotsari ja Raieste Baskonia alustab Istanbuli nädalat korraliku pähkliga

Euroliigas pallivate eestlaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi hooaeg jätkub topeltvooru nädalaga. Kolmapäeval sõidab Baskonia (7-5) Türki, kus minnakse vastamisi valitseva meistri Istanbuli Anadolu Efesiga (7-5). Kui Türgi klubi on pärast keerulist hooaja algust võitnud viis kohtumist järjest, siis eestlaste koduklubi on saanud kaks järjestikust võitu.

Istanbuli klubi peatreener on legendaarne 56-aastane Ergin Ataman, kes on klubi juhendanud alates 2017. aastast. Sellest aastast ka Türgi koondise peatreeneri toolile asunud Ataman on viinud Anadolu Efesi Euroliiga tippu ning viimasel kahel hooajal Euroliiga meistriks. Lisaks on türklasest peatreener tulnud oma karjääri jooksul viiel korral Türgi meistriks ja kuuel korral Türgi karikavõitjaks.

Mullu lõpetas Istanbuli Anadolu Efes (16-12) Euroliiga põhiturniiri kuundana. Veerandfinaalseerias mindi kokku Milanoga (19-9) ning sellest seeriast mindi edasi 3-1 võitudega. Poolfinaalis alistati tasavägises kohtumises Olympiakosega ning finaalis ühe silmaga Madidi Real. Sellega võideti klubi ajaloo teine tiitel. Käimasolevat hooaega alustas Istanbuli klubi vaevaliselt. Esimesest seitsmeste mängust kaotati viis, kuid seejärel on võidetud viis kohtumist järjest. Hetkel hoitakse turniiritabelis seitsme võidu ja viie kaotusega kuuendat kohta.

Vaatamata sellele, et Türgi klubi on seni pidanud hakkama saama vigastusega eemal olnud 30-aastase Shane Larkinita, on ilma temata hakkama saadud. Suurepärases hoos on olnud Moskva CSKAst Istanbuli siirdunud 32-aastane Will Clyburn, kes on keskmiselt 34,5 minutiga visanud 20,4 punkti, hankinud 6,2 lauapalli ja jaganud 2,4 resultatiivset söötu. Tema kõrval on head minekut näidanud ka 28-aastane ja kahel korral Euroliiga finaali parimaks mängijaks tunnistatud Vasilije Micic, kes on visanud keskmiselt 34,5 minutiga 18,2 silma, võtnud 3,2 lauapalli ja andnud 6,5 tulemuslikku söötu.

Korvi all ootavad Kotsarit ees 36-aastane vanameister Bryant Dunston ja 33-aastane Tibor Pleiss. Mõlemad mehed on Türgi klubiga tulnud kahel korral Euroliiga meistriks ning olnud olulises rollis. Sel hooajal pole mõlemad mehed oma mängu veel üles leidnud. Dunston on keskmiselt 12 minutiga saanud kirja 3 punkti ja võtnud 2,7 lauapalli. Pleiss viskas 15,5 minutiga visanud keskmiselt 6,5 silma ja hankinud 2,9 lauapalli. Sellest hooajast on Anadolu Efesi eesliini lisandunud 25-aastane Ante Žižic, kelle arvele on jäänud 14,5 minutiga keskmiselt 6 punkti ja 3,4 lauapalli.

Türgi meistriliigas on Istanbuli Anadolu Efes (7-3) kolmandal kohal ja viimasest kolmest kohtumisest on võidetud üks. Baskonia (8-3) on Hispaania meistriliigas neljandal positsioonil ja võitnud kolm järjestikust mängu. Euroliigas on Baskonia (7-5) seitsmendal positsioonil ja võõrsil on seni võidetud vaid üks kohtumine neljast. Istanbuli klubi (7-5) on Euroliigas koha võrra eespool ning kodusaalis võitnud kuuest mängust neli.

Kodusaalis head minekut näidanud Baskonia on võõrsil mänginud seni kehvemini kui kodupubliku silme all. Istanbuli Anadolu Efes on viimasel ajal heas hoos olnud ja võitnud viimased viis kohtumist järjest. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad kolmapäevase mängu eel, et kohtumise favoriit on kodupubliku ees palliv Istanbuli Anadolu Efes. Nende ridade kirjutamise hetkel on Türgi klubi võidukoefitsient 1,2 ja eestlaste koduklubil 4,6.

Topeltvooru nädal jätkub Baskonial reedel, kui minnakse võõrsil vastamisi Anadolu Efesi linnarivaali ja liigatabeli liidri Istanbuli Fenerbahce’iga (10-2).

Koefitsiendid: Optibet