Kotsaril on reedel Euroliigas vastas eesliin, kus on talenti, kogemust ning ka NBA praktikat

-Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsar | Foto: Baskonia Facebook

Euroliigas pallivate eestlaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia (6-5) hooaeg jätkub reedel, kui võõrustakse Müncheni Bayerni (4-7). Arvestades, et Baskonia on Euroliigas seni koduväljakul kaotanud vaid korra, neljandas voorus 92:97 Pireuse Olympiakosele, kuid võitnud ülejäänud viis vastast, siis eestlaste koduklubile peale panna päris korralikud ootused.

Saksamaa klubi peatreener on 54-aastane Andrea Trinchieri, kes on Müncheni võistkonna eesotsas alates hooajast 2020/2021. Itaallane on kogenud treener, kes on karjääri jooksul juhendanud Euroliigas nii Cantut, Bambergi kui Müncheni Bayernit. Viimase on Trinchieri viinud eelmisel kahel hooajal Euroliigas kaheksa parema hulka, kuid veerandfinaalseeriast pole Saksamaa klubi seni tema juhendamisel edasi jõudnud.

Mullu lõpetas München (14-14) Euroliiga põhiturniiri kaheksandana. Veerandfinaalis mindi kokku põhiturniiri võitnud Barcelonaga (21-7) ning kuigi selles seerias pakuti Hispaania klubile kõva vastupanu, pidi Saksamaa võistkond tunnistama vastase 3-2 paremust. Käimasolev hooaeg pole Münchenil hästi alanud. Esimesed viis mängu kaotati ning seejärel on järgmisest kuuest kohtumisest võidetud neli. Euroliiga turniiritabelis on Trinchieri juhendatav Saksamaa klubi 15. kohal.

Bayerni resultatiivseim on olnud seni 24-aastane Cassius Winston. NBAs 30 mängu kaasa teinud ameeriklane on Euroliigas oma esimesel hooajal visanud 19,5 minutiga keskmiselt 11,5 punkti, hankinud 2 lauapalli ja jaganud 2,9 tulemuslikku söötu. Heas hoos on olnud seni ka Saksamaa koondislane Andreas Obst. 26-aastane sakslane on 19 minutiga toonud keskmiselt 9,5 silma ja 1,3 lauapalli. Obst on olnud terav just kolmese joone tagant ning tabanud kaugviskeid 40,6% (28/69).

Korvi all ootavad Kotsarit ees kogenud 36-aastane Euroliiga meister Othello Hunter, 25-aastane NBA kogemusega Freddie Gillespie ja 33-aastane sakslane Elias Harris. Vanameister Hunter on keskmiselt 18 minutiga saanud kirja 6,8 punkti, 4,8 lauapalli ja 1,3 tulemuslikku söötu. Gillespie arvele on jäänud 16 minutiga keskmiselt 3,7 silma ja 5 lauapalli. Harris on korvi all olnud keskmängijatest resultatiivseim ning visanud 15,5 minutiga 7,6 punkti ja võtnud 1,6 lauapalli.

Saksamaa meistriliigas on Müncheni Bayern (8-1) kindel liider ning ainus kaotus koduliigas tuli oktoobri keskpaigas Kotsari endiselt tööandjalt Hamburgilt. Baskonia (7-3) on Hispaania meistriliigas kuuendal positsioonil. Euroliigas on Baskonia (6-5) seitsmendal positsioonil ja kodusaalis on seni võidetud kuuest kohtumisest viis. München (4-7) on Euroliigas 15. kohal ning võõrsil on võidetud seni peetud viiest mängust kaks.

Kodusaalis on eestlaste koduklubi näidanud head ja kindlat mängu. Bayern on pärast keerulist hooaja algust oma mängu Euroliigas paremini käima saanud. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad reedese mängu eel, et kohtumise favoriit on kodupubliku ees palliv Baskonia. Nende ridade kirjutamise hetkel on Baskonia võidukoefitsient 1,40 ja Münchenil 3,00.

Koefitsiendid: Optibet