fbpx
Close

Kristjan Kitsing võttis oma hooaja tabavalt kokku: kolm punkti on parem kui kaks punkti!

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Tänavu võitis BC Kalev/Cramo ridades karjääri viienda Eesti meistritiitli 28-aastane ja 206 cm pikkune ääremängija Kristjan Kitsing, kes kerkis ajaloolisel VTB Ühisliiga hooajal tiimi parimaks kaugviskajaks.

“Hooaeg oli üles-alla, aga kolmest eesmärgist kaks said täidetud. Võib rahule jääda, kuna VTB Ühisliigas play-offi pääsemine oli väga suur asi meie jaoks,” sõnas Kitsing Korvpall24.ee portaalile pärast medalitseremooniat. “VTB Ühisliigas suuremate meeskondade vastu oli hea näha, kuidas tiim tuli kokku ühise asja eest võitlema. Vahepeal suutsime tugevate vastu päris ilusat mängu näidata. See jäi hooajast eredalt meelde.”

Pärast Eesti-Läti korvpalliliigas kolmanda kohaga kergelt lati alt läbi jooksmist ning VTB liigas suure õnnestumisena play-offi jõudmist pidi Kalev/Cramo ennast eestikate play-offiks veel korra kokku võtma. “Eks igaüks tahab meistriks saada ning seetõttu polnud üldse raske ennast motiveerida. Tulime täiega panema ning viimased kaks mängu olid meie poolt väga head,” läks Kitsingu sõnul see osa libedalt.

Ääremängija uskus, et kahe meeskonna tasemevahe oligi selline nagu viimases kahes finaalmängus näha sai: “Me jooksime nad üle ja surusime ära. Tundus, et lõpus oli neil keel ikka vestil.”

Kitsingust sai Donaldas Kairyse mängujoonises väga konkreetse rolliga mängumees, kes pick and pop olukordades pidi vastaste pikad korvi alt välja tooma ning neid tabavate kolmestega karistama. Seda suutis ääremängija suurepäraselt, kuna VTB liigas tabas ta kogu hooaja peale kolmeseid 52/103 ehk 50,5-protsendiliselt ning oli sellega Moskva CSKA staaride Nando De Colo ja Daniel Hacketti ees kogu liiga edukaim. Kindlasti jääb meelde ka viimase sekundi kolmene, millega Eesti-Läti liigas Ogrel juba kaelas olnud pronksmedalid ära võeti.

“Kaugelt on ikka hea pommitada. Kolm punkti on parem kui kaks punkti,” oli mängumees oma snaiprirolliga väga rahul. “Aga saan veel ka edasi areneda, eriti just selg korvi poole mängus ja lauavõitluses. Nendes valdkondades kindlasti tahaks sammu edasi astuda, kuna kõrgemal tasemel hakkama saamiseks oleks seda vaja. Arvan, et selleks pole veel hilja.”

Uue hooaja kohta Kitsing veel midagi öelda ei osanud. “Praegu on veel vara rääkida,” sõnas mängumees. Küsimuse peale, kas kõne alla tuleks ka Cramos jätkamine, vastas ta: “Jah. Olen kõigile pakkumistele avatud!”

Kristjan Kitsing tõi tänavusel hooajal BC Kalev/Cramo särgis VTB Ühisliigas 29 mänguga keskmiselt 8,9 punkti, 2,8 lauapalli ning tabas kolmeseid 50,5-protsendiliselt. Eesti-Läti liigas kogus ta 30 kohtumisega 9,9 punkti ja 4 lauapalli ning Eesti liiga play-offis 6 matšiga 10,7 silma ning 3,2 lauapalli, tabades kolmeseid samuti suurepärase protsendiga – 15/27.

scroll to top