Kümme kolmest rohkem tabanud Riia VEF surus Kalev/Cramole oma mängu taas peale

BC Kalev/Cramo - Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo – Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo jaoks on tänavusel hooajal suureks konnasilmaks saanud lätlaste Riia VEF-i meeskond, kellele kaotati esmaspäeval Kalevi spordihallis juba neljandat korda järjest, kui VTB Ühisliiga raames olid Läti tiimi võidunumbrid 85:75 (24:19, 16:17, 18:22, 27:17).

Kalev/Cramo viimane eduseis avapoolajal oli esimese veerandi keskel 12:10, kui Chavaughn Lewis tabas kolmepunktiviske. Sealt edasi haaras ohjad VEF ning rebis vahepeal ette ka rohkem kui kümne silmaga, kuid vaheajaks oli Cramo kaotusseis neljapunktiline – 36:40.

Pärast poolajapausi jätkus tasavägine heitlus, kus kalevlased võtsid kolmanda veerandi lõpuks taas viigini 53:53. Kohtumise viimane periood algaski võrdsest seisust 58:58, kuid VEF tegi veidi rohkem kui kolme minutiga 14:2 vahespurdi ning lõpuks jäi tabloole kümnepunktiline vahe.

VEF tabas kaugviskejoone tagant 12/26 ehk 46%, Kalev/Cramo vastas kõigest kahe tabanud kaugviskega (2/17 ehk 11%). Andris Misters tabas lätlaste poolel neli kaugviset ning kogus 15 silma, Andrew Andrews nõelas kolme kolmesega ja 13 punktiga. Korvi alt hoidis mängu koos 14 punkti ja 9 lauapalli kirja saanud Steve Zack.

Kalev/Cramo parimana tõi Reggie Lynch 14 punkti ja 7 lauapalli, ühe kalevlaste kahest kolmesest tabanud Kristjan Kitsing lisas 12 silma ja Arnett Moultrie 12 punkti ja 8 lauapalli.

Eesti klubi tagamees Martin Dorbek selgitas kaotuse põhjuseid pärast mängu Kanal12 eetris otseintervjuus: “Ma ei suuda sõnadesse panna, kui suur pettumus on neljandat korda neile kaotada. Väga ebamugav vastane, nende mäng ei sobi meile. Teeme samasuguse eeltöö nagu teiste vastu, aga see ei tööta. Ma julgen väita, et oleme parem meeskond, aga neli korda järjest neile kaotada… seda on liiga palju.”

Kalev/Cramo on Ühisliigas kogunud nüüd 6 võitu ja 9 kaotust ning sellega langeti 9. positsioonile. Riia VEF (4-13) on 11. kohal.