fbpx
Close

Neljanda järjestikuse võidu saanud Fantaasia Fred on tagasi play-offi pildil

-Russell Westbrook | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-Russell Westbrook | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Fantaasia Fredi hea hoog sai eelmisel nädalal jätku, kui alistus juba neljas järjestikune vastane. Täpselt neli nädalat tagasi oli Korvpall24.ee tabelis nukral viimasel real, kuid täna asub Fredi meeskond play-offi kursil. Järgnevad kolm mänguvooru saavad olema äärmiselt põnevad ja võitluslikud, kus otsustavaks võib saada mõne üksiku mängija erakordne esitus, olgu siis positiivse või negatiivse laadiga.

Juba pühapäeva hilisõhtul selgunud lõpptulemustes joonistusid Fredi võidunumbriteks 7-2. Seejuures kujunes söötudes eduseis ülinapiks (102:101) ning Fred pidi viimase mängu lõpusekunditeni lootma, et BC Reignmani mängumehed Tobias Harris ja Mike Scott enam ühtegi söödupunkti kirja ei saaks. Närvilisi hetki poleks pidanud tekkima, kuid Fredi tagaliin (Murray, Evans, Conley) oli nädala jooksul vigastuste tõttu suuremal või vähemal määral halvatud. Lauapallide kaotusest (165:173) võttis Fred kaasa väärt õppetunni, sest andis nädala alguses Lauri Markkaneni vahetustehingule rohelise tule arvestamata viimase mängugraafikut. Markkanen võttis vahetusejärgses mängus 19 lauapalli, kuid tegi seda täpselt päev pärast tehingu jõustumist. Kokkuvõttes jäi Fred nädala tulemusega igati rahule ning jätkab võitlust play-offi koha eest.

Kui Fredi võit välja arvata, võib nädala ainsaks üllatuseks lugeda Nuia Huntide (11.) 6-3 paremuse Emel Jobiidi (4.) üle. Liidrid mängisid kindlalt enda taseme välja, neist The Trumps (1.) ja Trust the Process (3.) võtsid kaasa 7 võidupunkti.

Fredi meeskonna viimastel nädalatel aset leidnud mängutaseme tõus on vaikselt kandumas ka roto-formaati. Eelmise nädala skooriks kujunes 100 punkti, millega Korvpall24.ee saavutas korraliku 9. koha. Hooaja tabelis se lisandus aga 5 punkti (55->60) ning lootus allesjäänud kolme vooruga 19. kohalt pisut kerkida. Liider The Trumps (144) suurendas enda eduseisu SK Socratese (117) ja Desperados Ehitus BC (115) ees veelgi.

Liiga üldliider The Trumps jõudis 16. vooru järel esimesena 100. võidupunktini (103-39-2). Sarnase verstapostini võivad teoreetiliselt jõuda ka Trust the Process ja Tartu Kavalerid, kes võiduprotsendilt jagavad teist kohta. Esikolmik on üheksaliikmelise jälitajate grupiga teinud piisava vahe sisse, kuid seda põnevam saab olema heitlus kohtadele 4.-12. Fred tõusis neljanda järjestikuse võiduga 16. ehk viimasele play-offi kohale, jäädes vaid pool punkti maha eesolevast Team Nurmest. Omamoodi fenomen on Legacy 8 kogutud viigipunkti, mis on saavutatud hooaja jooksul viies erinevas kategoorias. Võrdluseks olgu mainitud, et ühelgi teisel meeskonnal ei ole rohkem kui 3 viigipunkti.

Mängijate edetabelis nädalaga suuri muutusi ei toimunud. Pidurdamatu James Harden ja viimases neljas mängus 38,3 punkti visanud Paul George troonivad tipus ning vigastusega eemal olev Anthony Davis lõpetab esikolmiku. Fredi mängijatest mahub esikümnesse Kemba Walker (9.), TOP 20-s on ka teine Korvpall24.ee mängujuht Mike Conley (15.). Üle pika aja naases edetabelisse Russell Westbrook (20.), kellel on sooritanud juba 6 järjestikust kolmikduublit. Oklahoma City Thunderi mängujuht on neis mängudes visanud 20,7 punkti, hankinud 13 lauapalli ning jaganud 14,2 söötu. Kindlasti saab olema huvitav jälgida, kuidas mõjutab mängijate käekäiku peatselt lukku minev NBA vahetustehingute tähtaeg. Fredi mängijatest on juba uue koduklubi leidnud Rodney Hood, kes kaubeldi eelmise nädalal lõpus Portlandi.

Alanud nädalal kohtub Fred tabeli keskel asuva Nuia Huntide (11.) meeskonnaga, kes 16. voorus tegi nädala 2. roto-formaadi tulemuse. Duelli teeb eriti huvitavaks asjaolu, et Huntide ridades on endine Korvpall24.ee liider Ben Simmons. Vastasmeeskonna tuumiku moodustavad veel D´Angelo Russell, Andre Drummond ja Eric Bledsoe, kuid rosteris leidub ka lätlasest uustulnuk Rodions Kurucs. Seni täpselt pooled kategooriad võitnud (71-71-2) Hundid oleks ka Frediga möödunud voorus viigistanud (4-4-1), mis tõotab äärmiselt tasavägist heitlust. Fredile võib käimasolevas voorus appi tulla Kevin Love, kes on sisuliselt terve hooaja vahele jätnud, kuid on lähedal comeback`ile. Selle teadmisega võiks Fred kasutada pisut mugandatud appihüüet tuntud Eesti muistendist: “Love, Love, tõuse üles! Sõda maal!”.

Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top