fbpx
Close

Meeskonna liidrit vahetanud Fantaasia Fred oli 13. voorus võidukas

-Bradley Beal | Foto: AFP/Scanpix

-Bradley Beal | Foto: AFP/Scanpix

Ei ole saladus, et lennukites puudub 13. pingirida ning hotellides sarnase numbriga korrus. Kuraditosinat peetakse õnnetuks ja palju on neid, kes seda ebausku jagavad. Fantaasiakossus ei mängi kõnealune number erilist rolli, olgugi, et meeskonna aktiivses rosteris on juhtumisi 13 kohta. Fredi jaoks möödus järjekorras juba 13. voor kahetiste tunnetega. Kauaoodatud võit on kindlasti positiivne, samas jäi üht-teist ka kripeldama.

Hooaja teine võit tuli S*ta Kottide vastu numbritega 5-4. Rõõmustas viimase päevaga kätte saadud visketabavuse võit (45,2 vs 44,8), kuid sama palju jäi vajaka vabavisketabavuses (77,1 vs 77,5) ning eriti valus oli kaotus blokkide kategoorias (27:28). Kui veel enne pühapäevaseid mänge oli blokkide seis 26:22 Fredi kasuks, siis vastase tsentri Joel Embiidi 6 blokki röövisid viimasel hetkel juba kindlana näiva võidupunkti. Siinkohal võib öelda, et S*ta Kottide meeskonnas pidi terve nädala eemal olema Myles Turner, lisaks jätsid mänge vahele ka Nerlens Noel ning Embiid. Nimetamata kategooriatest oli hea nädal lauapallides (236 / 3. koht), söötudes (147 / 3.) ja ka punktides (559 / 7.), milles mängis rolli hooaja kõrgeimad 47 mängitud mängu.

Läinud nädalasse jäi ka Korvpall24.ee hooaja esimene vahetustehing. Nimelt otsustas Fred vahetada senise liidri ja esimese vooru draftivaliku Ben Simmonsi, saades Nuia Huntidelt vastu liiga TOP 10 piirimail hõljuva Kemba Walkeri. Kõnealust tehingut, mille algatas vastaspool, oli Fred mõlgutanud juba mitu nädalat. Otsustavaks sai tabeliseis ning asjaolu, et Fred ei olnud suutnud meeskonda ehitades piisavalt Simmonsi tugevustele rõhuda. Walker tugevdab kindlasti kolmeste ja vabavisketabavuse kategooriat, pisut tuleb lisa ka punktide arvestusse.

Tulemuste poolest kujunes lõppenud voor üsnagi üllatusterohkeks, kus ainult kahes duellis kümnest suutis kõrgema asetusega meeskond võidu võtta. Hooaja teise kaotuse teenis üldliider The Trumps, jäädes 4-5 alla SK Socratesele (7.). Tabeli kolmas  Trust the Process ei suutnud enamat 3-5-1 kaotusest BC Kohila Paberivabriku (14.) vastu. Kindla 3-6 kaotusega Team Nurme (16.) vastu lahkus väljakult ka Emel Jobiid (5.).

Tänu suurele mängude arvule (47) õnnestus Fredil nädalases roto-formaadis koguda 12. tulemust märkinud 96 punkti. Kumulatiivses tabelis lisandus 3,5 punkti (49,5->53) ning vahe eelviimasega vähenes 5 punkti peale. Tabeli kaks esimest andsid pisut punkte ära ning viiendalt kohalt kolmandaks tõusnud SK Socrates (114) jääb Tartu Kavaleridest maha vaid ühe punktiga.

Seoses üldliidri viimase vooru kaotusega, tulid jälitajad paar sammu lähemale, kuid The Trumpsi edu on endiselt veenev. Tartu Kavaleride selja taga käib üha tihenev konkurents kolmandale kohale. Hea nädala teinud SK Socrates on tõusnud viiendaks ning seitsmendal positsioonil paikneva Desperados Ehitus BC selja taha hakkab tekkima väike vahe. Hoolimata äsjasest võidust jätkab Korvpall24.ee endiselt tabeli lõpus, vahe eelviimasega 2,5 võidupunkti. Play-offi koht on jäänud juba 12,5 punkti kaugusele.

Anthony Davis kõrgub vankumatu järjekindlusega mängijate TOPi eesotsas. Viimastel nädalatel uskumatuid sooritusi pakkunud James Harden on roninud teisele kohale, lükates Paul George`i pjedestaali kolmandale astmele. John Walli hooaja lõpetanud vigastuse järel on Washington Wizardsi peavõluriks saanud oodatult Bradley Beal. TOPis neljandaks tõusnud viskav tagamängija tõi lõppenud vooru neljas mängus keskmiselt 34,3 punkti (visked väljakult 54%, kolmesed 19/36 ehk 53%), hankis 5 lauapalli, jagas 7,3 söötu ning tegi 2,5 vaheltlõiget. Värskelt Korpall24.ee-ga liitunud Kemba Walkeri leiame 11. positsioonilt, uue tulijana on TOP-is Sloveenia imelaps Luka Doncic.

Algav voor viib Fredi kokku 16. kohal paikneva Team Nurmega, kellele kuulus sügiseses draftis avavaliku õigus. Tänaseks leiab mängijate TOP 20-st lausa 3 vastase mängumeest – kreeklasest MVP kandidaadi Giannis Antetokounmpo, hispaanlase Marc Gasoli ning juba mainitud sloveenide tulevikulootuse Doncici. Kindlasti mõjutavad Team Nurme tulemust ka Andrew Wigginsi, Thaddeus Youngi ning Bojan Bogdanovici esitused. Eelmise vooru tulemuste põhjal võtnuks selles paaris 5-4 võidu Team Nurm.


Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top