fbpx
Close

Korvpall24.ee avab ukse fantaasiamaailma

-Korvpall | Foto: Pixabay

-Korvpall | Foto: Pixabay

Peatselt algava NBA hooaja eel ei tee viimaseid ettevalmistusi üksnes 30 unelmate liigas osalevat meeskonda, vaid ka tuhanded fantaasiakorvpalli tiimid ning nende taga olevad mänedžerid. Interneti laialdasema levikuga 90ndatel hakkas ka fantaasia sport üha rohkem populaarsust koguma ning tänapäeval harrastatakse seda kaasahaaravat strateegiamängu kõikjal maailmas ning fantaasiaspordialade valik laieneb pidevalt.

Selleks, et pikka NBA põhihooaega oleks koos põnevam jälgida, otsustas Korvpall24.ee toimetus fantaasiakorvpallis kaasa lüüa ning tutvustada portaali jälgijaile fantaasiamaailmas tegutsema hakkavat Fredi, kes iganädalaselt enda fantaasia meeskonna käekäigust ülevaate annab.

Neile, kes fantaasiaspordiga varem kokku pole puutunud, seletab Fred järgnevalt lahti fantaasiakorvpalli olemuse ning mõningad nüansid.

Fantaasiakorvpall on internetipõhine mäng, kus osalevad meeskonnad luuakse reaalsetest mängijatest (nt NBA) ning vastavalt fantaasia liiga reeglitele võisteldakse erinevates statistilistes kategooriates, mida mängijad väljakul olles reaalselt sooritavad. Näiteks 9 kategooriaga liigas arvestatakse mängijate visatud punkte, kogutud lauapalle, jagatud sööte, vaheltlõikeid, blokeeritud viskeid, tabatud kolmepunktiviskeid, pallikaotusi, vabavisketabavust ning üldist visketabavust. Peamiselt rakendatakse fantaasiakorvpallis kolme võistlusformaati: rotisserie (roto), Head-to-Head (H2H) ja fantaasia punktid.

Roto-liigas loetakse hooaja lõpus kokku kõik akumuleerunud statistilised näitajad ning iga kategooria eest jagatakse kohapunkte. Näiteks kui 12 tiimi seas oled parim lauapallides, saad selles kategoorias 12 punkti, samas kui kõige enam pallikaotusi annab vastavas kategoorias viimase koha eest 1 punkti. Liiga võitmiseks peab olema ühtlaselt tugev kõikides arvesse minevates kategooriates.

H2H formaadi puhul lähevad iganädalastes voorudes meeskonnad duellile ning võistlevad kategooriavõitude nimel. Vooru lõpus võib seisuks jääda näiteks 9-0-0 (võidud-kaotused-viigid) või ka 3-3-3, mis kirjutatakse liiga üldtabelisse. Liiga võitmiseks tuleb puhaste paberitega läbida ka play-off, kus vastase alistamiseks piisab ka napist 5-4-0 võidust. H2H formaadi puhul ongi edukuse võtmeks keskendumine 5-6 kategooria võitmisele , kus mänedžer saab endale lubada ka ühte-kahte nõrka kategooriat.

Fantaasia punktide liigas määrab administraator iga statistilise näitaja väärtuse (nt visatud punkt = 3 punkti, lauapall = 2 punkti, pallikaotus = -1 punkti) ning sarnaselt Roto-liigale selgub paremusjärjestus hooaja lõpus kogutud skoori põhjal.

Enamlevinud keskkonnad, kus fantaasiakorvpalli harrastatakse, on Yahoo, ESPN, CBS ja Fantrax. Uue liiga alustamiseks seadistab administraator reeglid ning saadab osalejaile kutsed liitumiseks. Reeglina on liigas 8-20 meeskonda ning mängijate valikut teostatakse kas snake (mõnel puhul ka serpentine) draftina või oksjoni vormis.

Snake`i puhul pööratakse järjekord iga vooru järel ümber ehk järjekorras viimane mänedžer saab järgmises voorus esimesena valida. Oksjoni korral on igal osalejal kindel eelarve, mida saab mängijate ostmiseks kulutada. Sõltuvalt liiga reeglitest võib meeskonnas olla 8-15 mängijat, samuti on määratud, mitu mängijat ühelt positsioonilt võib tiimis olla.

Fred osaleb Fantraxi keskkonnas toimuvas liigas, kus kasutatakse H2H 9 kategooriaga formaati. Laupäeval läbi viidud drafti järjekorra loosimisel sai Korvpall24.ee nime kandev meeskond 20 osaleja seas 18. valikuõiguse. Täna kell 20:00 toimub aga ametlik draft ning esimesed mängud algavad juba teisipäeval, kui antakse stardipauk uuele fantaasiakorvpalli hooajale.

scroll to top