fbpx
Close

Fantaasia Fred tõusis kolmanda järjestikuse võiduga üldtabelis koha võrra kõrgemale

-NBA | Foto: Pixabay

-NBA | Foto: Pixabay

Jaanuar on kohe lõppemas ja fantaasiamaailmas ärevus ainult kasvab. Peaasjalikult tegelevad mänedžerid meeskondade peenhäälestusega ning seetõttu on sagenenud mängijate vahetustehingute pakkumised. Neli vooru enne põhihooaja lõppu teeb jõupingutusi ka Fred, kellel viimaste nädalate valguses on reaalne võimalus play-offi jõuda. Kolmas järjestikune võit lisab muidu nii pimedal ja külmal perioodil hea portsu positiivset emotsiooni. 

Hooaja neljas võit, numbritega 7-2, tuli SANDWICH OF MATT BONNERi üle, kellele kaotus tähendas ka viimasele tabelireale langemist. Üldjoontes korralikul nädalal õnnestusid enim blokkide (3.) ja pallikaotuste (6.) kategooriad, kuigi viimases tuli vastu võtta kaotus. Kindlasti maitsesid hästi napid võidud söötudes (80:78) ja vaheltlõigetes (33:32), kuid ka sel nädalal ei pääsenud Fred ühest valusast allajäämisest. Vabavisetes edestas vastane Korvpall24.ee meeskonda vaid 0,07%-lise paremusega (81,08% vs 81,01%) ehk sisuliselt jäi puudu üks tabav vise. Lõppenud seeriat mõjutasid enim kaks mängumeest – Victor Oladipo ja Jahlil Okafor. Vastase liidri Oladipo vigastus nädala esimeses mängus osutus nii tõsiseks, et sellel hooajal Indiana Pacersi täht enam väljakule ei naase. Okafori väärtus tõusis lakke pärast Anthony Davise, Julius Randle ja Nikola Mirotici üheaegset vigastuspausi. Vabaagentide turul oli SK Socrates Okafori kahel korral juba omandamas, kuid liiga reeglitest tulenevatel tehnilistel põhjustel jäi tehing katki ning Fredil õnnestus mängumees enda ridadesse saada. Kolme mängu jooksul viskas Okafor keskmiselt 19,7 punkti (visked väljakult 73%), hankis 11 lauapalli ja blokeeris 3 pealeviset.

Pärast Ben Simmonsi vahetust on Fredi meeskond viimaks leidmas oma nägu. Selleks, et järgnevas neljas voorus kandvaid kategooriaid veelgi enam rõhutada, otsustas Fred selle hooaja teise vahetustehingu kasuks. Trust the Processi algatatud tehingus saadab Korvpall24.ee heade soovidega teele Lauri Markkaneni, saades vastu Mike Conley. Kindlasti annab Conley juurde söötude ja vaheltlõigete kategoorias, loovutades samas lauapalle ja blokke. Otsuse tegi üksjagu keerulisemaks teadmatus Conley edasise saatuse üle, kuna ka tema tänane reaalne koduklubi Memphis Grizzlies on mehe vahetamisest huvitatud. Lisaks peab arvestama asjaoluga, et põhihooaja lõpus ei pruugi treener Conley`t mängitada juhul, kui Grizzlies on play-offi mängust selgelt väljas.

Lõppenud voor oli erakordne, kuna esimest korda sel hooajal kaotasid mõlemad liigatabeli kaks esimest meeskonda. The Trumps (1.) jäi 4-5 alla Earl Manigaultile (10.) ning Tartu Kavalerid (2.) kindlamalt 3-6 Trust the Processile (3.). Teistes huvitavamates paarides sai Narva Brigaad (20.) magusa 5-4 võidu Nuia Huntide (11.) üle ning BC Reignman (13.) viigistas Emel Jobiidiga (4.).

Kuigi Korvpall24.ee meeskond näitas roto-formaadis nädala 6. tulemust (108 punkti), kaotas Fredi juhitav tiim hooaja tabelis 2 punkti (57->55). The Trumps (141) kasvatas lõppenud voorus oma punktiskoori veelgi ning juhib jälitajate ees 26-punktilise eduga. Esikolmikusse mahuvad veel SK Socrates (115) ja Desperado Ehitus BC (114).

Hoolimata viimase vooru kaotusest, on The Trumps põhihooaja võidu sisuliselt kindlustanud. Huvitav võitlus käib liidri selja taga, kus Trust the Process kõigutab tõsiselt Tartu Kavaleride teist positsiooni. Viimastel nädalatel vigastusi trotsima pidanud Kavalerid on heaks saagiks ka järgnevale kuuikule. Korvpall24.ee tõusis koha võrra 17. positsioonile, play-offi kohast lahutab vaid 1,5 võidupunkti. Kuna mängida jääb veel 4 vooru, on Fredil reaalne võidelda 15. koha pärast, mis annab võimaluse play-offi avaringis liiga üldliidrit vältida. Samas ei ole Korvpall24.ee eesolev kalender kuigi lihtne – viimases kahes voorus tuleb vastamisi minna SK Socratese (5.) ja Tallinna Tormiga (6.).

Oodatult tõusis mängijate TOPi etteotsa James Harden, kelle viimaste nädalate uskumatut hoogu pole sisuliselt keegi peatada suutnud. Kirsiks koogile oli kindlasti New Yorgi korvpallipühamus Madison Square Gardenis visatud 61 punkti. Jaanuaris on Hardeni keskmine punktisaak müstiline 44,1. Peagi vigastusest naasval Anthony Davisel on hea võimalus alanud nädalal Houstoni Habemik troonilt tõugata. Esikolmiku lõpetab stabiilset ja heatasemelist mängu näitav Paul George. Fredi tänane liider Kemba Walker asub 10. positioonil, peagi meeskonnaga liituv Mike Conley on 15. real.

Fredi järgmiseks vastaseks on kunagise Seattle SuperSonicsi legendi Shawn Kempi järgi nime saanud BC Reignman (13.). Meeskonna tuumiku moodustavad suurepärased viskajad Stephen Curry ja Tobias Harris, samuti läbimurdehooaega tegev ning üks selle hooaja parima vahetusmängija kandidaate Domantas Sabonis. Huvitaval kombel leiame meeskonnast ka teise Leedu vägilase Jonas Valanciunase, kes ravib hetkel pöidlavigastust ning tõenäoliselt Fredi vastu platsile ei tule. Korvpall24.ee 3-voorulise võiduseeria jätkumiseks annab lootust asjaolu, et lõppenud voorus oli Fred 6-3 vastasest üle.

Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top