fbpx
Close

Fantaasia Fred läheb põhihooaja viimasele voorule vastu 16. kohal

-LeBron James | Foto: AP/Scanpix

-LeBron James | Foto: AP/Scanpix

Fantaasiakossu viimane voor pikenes tänu Tähtede Mängu nädalalõpule kaks korda, ent tänaseks on selja taha jäänud nii tähed kui ka nädalalõpp. Ütlus, et põneva tegevuse seltsis möödub aeg kiirelt, peab fantaasiakossu puhul igati paika. Märkamatult ongi käes 19. voor, mis tähistab põhihooaja lõppakordi ning peagi selguvad play-offi esimese ringi vastasseisud. Fredi jaoks on hooaja alguses püstitatud esmane eesmärk – jõuda play-offi, 95%-lise tõenäosusega täidetud. Play-offi avaringi poole kiigates ei vaata vastu keegi muu kui liiga suveräänne liider The Trumps. Fredil on teoreetiline variant tõusta viimase vooruga koha võrra kõrgemale, seda suutmata, tuleks mängus püsimiseks tõugata kuningas troonilt.

Fredi lõppenud vooru eesmärk, koguda 4 võidupunkti, jäi täpselt ühe bloki kaugusele. SK Socratese võidunumbriteks kujunesid 5-3-1 ning ainus viigipunkt tuligi eelnimetatud kategoorias. Tugeva vastase vastu õnnestus parem olla kolmestes, vaheltlõigetes ning kõige napimalt ka pallikaotustes (81:82). Korvpall24.ee mängumeestest rõõmustas eelkõige Kevin Love`i vormikõvera jõudmine oodatud tasemele. Viimases kohtumises 32 punkti (kolmesed 6/9, vabavisked 8/8) ja 12 lauapalli panustanud Love mõjusid justkui sõõm kevadist õhku keset rõsket talve. Kui Love oleks platsile naasnud jaanuari alguseks, jäänuks Fred tõenäoliselt truuks Ben Simmonsile ning Lauri Markkanenile ning panustanud tõsisemalt punktide, kolmeste ja lauapallide kategooriatele.

Vooru suurimateks üllatusteks võiks lugeda Team Nurme (15.) 5-4 võitu S*ta Kottide (8.) üle, sama tulemuse sepistas Narva Brigaad (18.) Earl Manigaulti (9.) vastu. Tartu Kavalerid (3.) sai küll näiliselt magusa 5-4 võidu The Trumpsi (1.) üle, kuid lähirivaal Trust the Process (2.) põrmustas koguni 9-0 SANDWICH OF MATT BONNERi (19.), millega suuresti otsustati ka põhihooaja teine koht. Kuigi Fredile oleks sobinud Team Nurme kaotus, võib siiski rahul olla, sest play-offi ukse taga jäi tunduvalt vaiksemaks. Orlando Young Guns (17.) jäi tänu oma mossitavale liidrile (Anthony Davis) 2-7 alla BC Reignmanile (14.) ning sellega kustusid suuresti ka tiimi play-offi lootused.

Roto-formaadis joonistus Fredile nädala lõpuks kokku 93,5 punkti, mis andis 13. koha. Hooaja tabelis lisandus Korvpall24.ee tiimile nädalaga 3 pügalat (58->61) ning lootus viimase vooruga 19. kohalt tõusta. Parima nädala pani kokku We Love T*ts (126), kellele järgnesid BC Reignman (124,5) ja Fredi vastane SK Socrates (117).

Heites pilgu põhiturniiri tabelile võiks väita, et paigas on nii esikolmik kui ka kolm viimast. Siiski üritab Fred anda endast kõik, et see väide tema enda osas paika ei peaks. Kõik ülejäänud kohad on veel vähemal või rohkemal määral lahtised, eriti tabeli keskosas. Kindlasti on eelistatuimad kohad 6., 7., 10. ja 11., mis annab võimaluse teises ja kolmandas play-offi ringis esimese asetusega The Trumpsi vältida. Võimalik, et saame näha põnevat ja strateegiarohket viimast vooru, kus üritatakse endale võimalikult soodsat avaringi vastast valida.

Fred vajab viimases ringis kindlasti võitu, et säiliks lootus tõusta põhihooaja lõpuks 15. kohale. Vahetult Korvpall24.ee meeskonna ees olev Team Nurm kohtub algaval nädalal Tartu Kavaleridega, kellel otseselt enam midagi kaalul ei ole. Fredi järgmine vastane Tallinna Torm asub hetkel 6. kohal ning võib play-offi silmas pidades antud positsiooni pigem hoida, kui üritada sealt kõrgemale tõusta.

Fantaasialiiga põhihooaja lõpuks võiks MVP auhinna anda James Hardenile. Teiste kandidaatidena õhus olnud Anthony Davis mõtleb juba klubivahetusele ning Paul George ja Bradley Beal ei suuda tõenäoliselt nädalaga Hardenist mööduda. TOP 20-e avastasid enda jaoks taaskord Russell Westbrook (14.) ning Stephen Curry (20.). Westbrook otsustas viimases kolmes mängus vahelduseks skoori eest hoolitseda, kogudes keskmiselt 42,7 punkti, 13 lauapalli ja kõigest 7,7 söötu. Curry`st sai aga kolmas Golden State Warriorsi mängumees, kes hetkel TOP-is asetseb. Fredi liidrid Kemba Walker (9.) ja Mike Conley (15.) andsid mõlemad nädalaga ühe positsiooni tagasi.

Algavas ülipõnevas taktikavoorus tuleb Fredil jõudu katsuda Kevin Duranti ja Blake Griffiniga, kes on Tallinna Tormi kõige suuremad müristajad. Viimase vooru võrdluses jäi peale Torm 6-3, ent algav nädal saab olema erinev, kus võib näha kõike muud kui toorest jõudu. Fred soovib kõigile mänedžeridele kindlat meelt, selget pead ning tervet rosterit!

Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top