fbpx
Close

Nuia Hundid murdsid Fantaasia Fredi võiduseeria, põhihooaja lõpuni jääb veel kaks mänguvooru

-Kemba Walker | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

-Kemba Walker | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Fantaasiakossu maailmas on märkamatult möödunud 17 põnevat nädalat ning ees ootab kaks viimast veelgi dramaatilisemat vooru. Jätkuvalt tuleb au anda liiga äärmiselt võitluslikule ja haaravale formaadile, kus seeria võidu võib otsustada üks vise või viimase hetke lauapall. Nüanssiderohkes mängus on paindlikkus ja kiire muutustest tingitud kohanemisvõime üliolulised omadused, kuid ootamatuste faktor jääb alati oma rolli mängima. Äsjalõppenud voorus olid üllatusfaktoriks ettearvamatud NBA vahetustehingud, mille tähtaeg läks nädala sees lukku.

Duell Nuia Huntidega kujunes oodatult tasavägiseks, kuid pikema õlekõrre tõmbas sel korral vastane. Ühtlasi katkes 4-5 kaotusega ka Fredi 4-mänguline võiduseeria. Kategooriatest tegid head meelt vabavisketabavus (84,7% / 2.) ja kolmesed (59 / 3.), negatiivse poole peale jäi täiesti olematuks kahanenud blokeeringute number (7 / 20.). Üldjoontes jäi Fred lõpptulemusega rahule, sest nii mõnegi mängija senine roll sattus NBA reaalsete vahetustehingute tulemusel löögi alla. Rõõmustav oli ka tõdeda, et eelmise nädala ülevaates kõlanud kutsungile vastas positiivselt Kevin Love. Hooaja algusest vigastusega eemal olnud Cleveland Cavaliersi ääremängija tegi eelmises voorus episoodiliselt kaasa ühe kohtumise. Fred loodab, et kahes viimases mänguvoorus on Love mustaks hobuseks, kes võib otsustaval hetkel kaarte segada.

Lõppenud voor suurüllatusi ei sisaldnud ning koguni seitsmes paaris jäi tulemuseks 5-4. Ainsana sai ülekaaluka 8-1 võidu põhihooja parim The Trumps, kes alistas tabelis viimasele reale langenud The Legacy.

Roto-formaadis näitas Fred 90,5 punktiga 12. tulemust ning andis hooaja tabelis ära kaks punkti (60->58). Üldliider The Trumps oli 138 punktiga nädala parim, kasvatades enda kumulatiivse skoori 146 silmani. Järgnevad SK Socrates (120) ning Desperado Ehitus BC (115,5).

Põhiturniiri tabelis käib jätkuvalt armutu võitlus teise koha pärast, kellest võib asjaolude kokkulangemisel saada ka Korvpall24.ee avaringi vastane. Siiski ei maksa asjadest ette rutata, kuna Fredi kaks järgmist vastast on head hoos olevad SK Socrates (4.) ja Tallinna Torm (5.). Põnevust jagub ka liidrite selja taha, kus kolm meeskonda jagavad 9.-11. kohta. Fred püsib 16. kohal ning jääb vaid 0,5 punkti maha Team Nurmest, kelle edestamine oleks play-offi avaringi vastast arvestades üsna oluline.

Järgneva kahe vooru graafikut analüüsides võib teise koha duellis väikese eelise anda Trust the Processile, kelle vastased on paberil mõnevõrra soodsamad kui Tartu Kavaleridel. Fredi lähim konkurent Team Nurm ei saa väga kergelt hingata, kui vastu tuleb minna S*ta Kottide (8.) ja Tartu Kavaleridega (3.). Tähelepanuväärne on, et 18. voor kestab ajaliselt kaks nädalat, kuna ees ootab Tähtede Mängu nädalavahetus, mistõttu on mängugraafik pisut hõredam.

Mängijate TOPis on esikolmik endine, kuid huvitav on näha, kas vigastusest paranenud Anthony Davis hõivab James Hardeni trooni. Davise edasisele mängule avaldab oma mõju viimased paar nädalat käinud lugematu meediakära, millega mängumees andis mõista, et tahab meeskonnast lahkuda. Head mängu on näidanud Korvpall24.ee liider Kemba Walker (8.), kes viimases kolmes mängus viskas 33 punkti (kolmesed 18/38, vabavisked 13/13), hankis 5,7 lauapalli ning jagas 7,3 söötu. Sarnaseid numbreid ootab Fred Walkerilt kindlasti ka viimastest voorudest. Samuti vahetustehingute subjektina õhus olnud Mike Conley (14.) jäi Memphisesse pidama ning peab nüüd uuenenud meeskonnas liidrirolli kandma.

Nagu ülaltoodud kalender näitas, tuleb Fredil põhihooaja eelviimasel nädalal piike ristata SK Socratese meeskonnaga. Meeskonna vaieldamatu liider on Washington Wizardsi liider Bradley Beal (4.), kes on ohtlik praktiliselt igas kategoorias. Äärtel lisavad jõudu Montrezl Harrell ja Pascal Siakam ning lennukas Zach LaVine. Fred vajaks algavast voorust vähemalt nelja kategooria võitu, et veelgi play-offi kohta kindlustada. Eelmise vooru põhjal oleksid Korvpall24.ee kaotusnumbriteks tulnud 3-6.

Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top