fbpx
Close

Fantaasia Fred lõpetas põhihooaja võidukalt ning alustab play-offi 14. asetusega

-Damian Lillard ja Mike Conley | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-Damian Lillard ja Mike Conley | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Esmaspäeva varahommikul sai lõpplahenduse ligi viis kuud väldanud fantaasialiiga põhihooaeg. Kuigi esikolmik oli selgunud juba nädal varem, jagus liidrite seljataga põnevust viimaste mängudeni. Fantaasia Fredil õnnestus üle kivide ja kändude kulgenud hooaja esimesest poolest hoolimata play-offi pääseda ning seda üsna positiivse noodiga. Järgnevalt võtab Fred kokku viimase mänguvooru, kogu põhihooaja ning vaatab ka peatselt algava play-offi avaringi vastasseise.

Viimast vooru 16. kohalt alustanud Korvpall24.ee meeskond lootis hea õnne korral kinni püüda Team Nurme, kellel oli kahe võidupunktiline edumaa. Äärmiselt põneva stsenaariumi järgi kulgenud viimane mängupäev tõi Fredile Tallinna Tormi vastu 6-2-1 võidu. Kuna Team Nurm kaotas 4-5 ning BC Reignman koguni 1-8 (sh pallikaotused 66:67), möödus Fred tänu viigipunktile (pallikaotused 70:70) 0,5 punktiga Team Nurmest, tõustes samale pulgale BC Reignmaniga. Vastavalt liiga reglemendile otsustab põhiturniiril võrdse tulemuse korral omavaheline mäng, kus Fred oli edukam ning tõusis lõplikus paremusjärjestuses 14. positsioonile. Kui BC Reigman oleks teinud ühe pallikaotuse vähem või Fredi meeskond ühe rohkem, langenuks Korvpall24.ee 15. kohale.

Roto-formaadis tegi Fred nädala teise resultaadi (121), jäädes alla vaid Trust the Processile (137,5). Põhihooaja kokkuvõttes tõusis Korvpall24.ee kahe koha võrra 17. positsioonile, kasvatades punktiskoori 65-ni. Esikolmiku moodustasid The Trumps (144), SK Socrates (124,5) ning Desperado Ehitus BC (113).

Lõppenud mänguvoor jättis võrreldes eelmise nädalaga viis esimest play-offi asetust samaks. Nuia Hundid (9.) vahetas koha Tallina Tormiga (6.) ning esikümnesse tõusis Kalaranna Doris (11.), kes möödus Earl Manigaultist (10.). Tie-breaki läks lisaks Fredi meeskonnale vaja veel kahes paaris, kus pikema õlekõrre tõmbasid S*ta Kotid ja BC Kohila Paberivabrik. Esimesena jäi play-offi ukse taha Narva Brigaad, kes asub teiste saatusekaaslastega võitlusse liigasse püsimajäämise nimel. Nelja meeskonna osalusel peetaval miniturniiril saab reeglite järgi vaid võitja uuel hooajal liigas jätkata, ülejäänud kolm langevad aste madalamasse liigasse.

Siinkohal oleks paslik Fredi pilgu läbi vaadata tagasi kogu põhihooajale. Päris algusesse ehk drafti tagasi minnes tuleb tõdeda, et valiku järjekord suurt rolli ei mänginud. Põhihooaja esikolmik olid draftis vastavalt 9., 3. ja 14. asetusega, draftis 1. valikuõiguse saanud Team Nurm platseerus 16. kohale. Seetõttu ei olnud Fredi 18. positsioon teab mis määrav, kuid Ben Simmons avaringi valikuna osutus liiga keeruliseks pähkliks ning ei sobitunud hästi ülejäänud seltskonna omadustega. Hea õppetunni sai Fred ka Kevin Love pika vigastuspausi tõttu, mis võinuks valusalt kätte maksta juhul, kui play-offi koht jäänuks unistuseks. Vigastusi ette näha pole üldjuhul võimalik, kuid intensiivses ja konkurentsitihedas liigas ei lase vastased pikalt oodata ning otsuseid tuleb teha kiirelt. Meeskonna identideet hakkas kujunema pärast Kemba Walkeri ja Mike Conley vahetustehinguid ning hooaja teine pool möödus palju rõõmsamates värvides. Kuigi play-offi pääsemisega täitus üks hooajaeelsetest eesmärkidest, üritab Fred ka 3. asetusega Tartu Kavaleridele lahingu anda.

Play-offi avaring:

(1) The Trumps vs (16) Team Nurm / põhihooajal 6-3; viimases voorus 5-4

(2) Trust the Process vs (15) BC Reignman / 8-1; 8-1

(3) Tartu Kavalerid vs (14) Korvpall24.ee / 6-2-1; 3-6

(4) SK Socrates vs (13) We Love T*ts / 4-5; 5-4

(5) Desperado Ehitus BC vs (12) BC Kohila Paberivabrik / 5-4; 6-3

(6) Nuia Hundid vs (11) Earl Manigault / 3-6; 1-2-6

(7) Emel Jobiid vs (10) Kalaranna Doris / 6-3; 5-4

(8) S*ta Kotid vs (9) Tallinna Torm / 7-2; 5-4

Põnevust ja üllatusmomente võib oodata mitmest vastasseisust, vaid ühes paaris on seniste tulemuste põhjal olnud ülekaal ilmne. Fantaasiakossus on aga iga nädal teatavasti unikaalne, mis annab võimaluse ka madalama asetusega meeskondadele.

TOP mängijaks kujunes üsna oodatult James Harden, kellele järgnesid Bradley Beal ning vigastuse tõttu kolmandaks langenud Paul George. Viimaseid kohtumisi poole jõuga mängiv Anthony Davis lõpetas 4. positsioonil. Fredi parimana jäi Kemba Walkeri osaks 10. koht, Mike Conley hõivas 15. tabelirea.

Põhihooaeg on kenasti kaante vahel ja fantaasiakossu põnevaim ning närvesöövaim aeg võib alata. Fredil tuleb avaringis vastamisi minna Damian Lillardi (11.), Jayson Tatumi, De´Aaron Foxi, kuid ka vanameistrite Chris Pauli, Derrick Rose`i ning Dwyane Wade`ga. Nimeka seltskonna alistamiseks läheb vaja kõikide mängumeeste panust ning nagu ikka, killukest õnne. Edukat play-offide algust kõigile mänedžeridele!

Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top