EELVAADE | Raplal lasub veelgi suurem võidukohustus liidrist ilma jäänud tabeli punase laterna vastu

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub teisipäeval, 5. märtsil üks mäng, kui Rapla Avis Utilitas on võõrustamas Jekabpils/SMScredit.lv meeskonda.

Rapla Avis Utilitas – Jekabpils/SMScredit.lv
05.03.2019, kell 18:30, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Jekabpils (2-22) ja Rapla (11-13) läksid sellel hooajal esimest korda vastamisi 30. septembril. Esimene poolaeg sujus paremini Jekabpilsi jaoks, kui mindi 23:14 juhtima ja puhkepaus algas seisult 43:33. Kolmandal veerandajal pööras Rapla aga mängu enda kasuks ja haarati viimaseks neljandikuks 64:54 eduseis. Mitmel korral suutis Jekabpils veel kaheksa punkti kaugusele tulla, aga Rapla sai siiski mõneti raske 79:69 võidu kätte. Rain Veideman viskas Rapla eest üleplatsimehena 19 punkti, võrdselt 14 punktiga järgnesid Ervins Jonats ja Hunter Mickelson. Võõrustajatele tõi Rainers Hermanovskis 16 silma ning hiljuti Betsafe Jurmala ridadesse lahkunud Jurijs Aleksejevs tegi võimsa kaksikduubli 15 punkti ja 14 lauapalliga.

Rapla kaotas 2. märtsil koduplatsil tabeliliider BK Ventspilsile 72:93. Möödunud kuul suudeti viiest mängust kolm võita: Pärnu Sadam alistati 94:85, Valmiera Glass VIA 82:69 ja Tallinna Kalev/TLÜ 86:83. Terve hooaja punane latern olnud ja suure tõenäosusega ka selleks põhiturniiri lõpuks jääv Jekabpils pidi viimati tunnistama Riia VEF-i 123:68 paremust, aga veebruaris saadi 70:59 võit BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna ning 71:63 võit BK Liepaja üle.

Hunter Mickelson ja Dominique Hawkins on Rapla kasuks toonud keskmiselt 14,4 ja 13,6 punkti. Mickelson on võtnud samuti 7,2 lauapalli ja Ervins Jonatsil on neid 6,7 mängu kohta.

Seni Jekabpilsi resultatiivseimaks mängumeheks olnud Aleksejevsi koha on nüüdseks üle võtnud Leon Gillmore III, kes toonud keskmiselt 15,3 punkti. Edgars Stelmahers on visanud 8,1 silma. Gillmore III nimel on ka 7,4 lauapalli ja prantslasest tagamängija Alik Joseph-Pauline on kätte saanud 4,7 lauapalli.