fbpx
Close

Rae valla kossunoored said endale viskemasina, mis aitab treeningute mahtu ja kvaliteeti tõsta

-Rae valla viskemasin | Foto: Siim Semiskar

-Rae valla viskemasin | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval sai Jüri spordihoones pidulikult sisseõnnistatud Dr.Dish all-star viskemasin, mis annab Rae valla korvpallinoortele treeninguteks ühe lisakäigu juurde.

Rae Spordikooli treeneri ning Eesti Korvpalliliidus liigade ja võistluste juhina töötava Henri Ausmaa sõnul on tippmängijaks arenemisel ülioluliseks osaks individuaalne treening, kirjutab Basket.ee.

“Ei ole võimalik jõuda tippu, tehes kaasa vaid klubi poolt organiseeritud treeningutel,” rõhutas Ausmaa. “Mängijad, kes näevad iseseisvalt vaeva oma oskuste arendamisel, kinnistavad tehnilised elemendid paremini, sest nende korduste arv on suurem kui nendel, kes iseseisvalt ei treeni. Lisaks on iseseisvalt harjutavad mängijad loomingulisemad, sest julgevad rohkem otsuseid vastu võtta iseseisvalt. Viskemasin annab mängijatele ideaalse võimaluse individuaalseid oskuseid parandada ning seejuures saab mängija treeningusse ka loomingulisemalt suhtuda. Loomingulised lahendused õnnestuvad mängijatel mängus just kõige raskematel hetkedel.”

Rae Spordikooli treenerid Mikk Sarik ja Milvert Vaaks ütlesid, et väikesed klubid peavad olema nutikamad ja professionaalsemad ning viskemasinast on töökamate korvpallurite arendamisel suur abi. “Viskemasin aitab treeningu käigus läbi viia harjutusi kergelt vigastatud või haigele mängijale. Viskemasin asendab kahte söötjat. Inimene söödab mängijale orienteeruvalt 600-800 söötu tunnis, viskemasin suudab anda aga 1200 ja enam söötu tunnis,“ lisas Sarik.

Masina soetamisse panustasid: JG VIL!, Rae Koss (Mikk Sarik, Henri Ausmaa, Milvert Vaaks), Hansaviimistluse OÜ ja Hansamaja (Rando Ottel, Veigo Gutmann), Ny Image (Janek Hermaküla, Marek Hermaküla), Ridango OÜ (Argo Verk), Moodulehitus OÜ (Rivo Aunpu), City Kliima OÜ (Martin Viisileht) ning eraisikud Jens Vendel ja Tambet Asi.

scroll to top