EELVAADE | Rapla hakkab veerandfinaalide alustuseks VEF-i ja nende kolmepunktiviskeid ohjama

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliigas pannakse kolmapäeval, 27. märtsil pall mängu esimeses veerandfinaalmängus, kui vastamisi on Rapla Avis Utilitas ning Riia VEF.

Rapla Avis Utilitas – Riia VEF
27.03.2019, kell 19.00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV, Best4Sport TV

Rapla ja VEF on sel hooajal kahel korral vastamisi läinud ning mõlemas mängus on Läti tippklubi oma paremuse ka maksma pannud. Esmalt ristusid kahe tiimi teed juba 29. septembril, mil Rapla eest pallis veel Rain Veideman, peatreeneriks oli Aivar Kuusmaa ja abitreeneri rollis Toomas Annuk. VEF asus esimeste veerandaegade möödudes 12 punktiga juhtima ning teise poolaja 54:32 paremusega teeniti kindel 102:68 võit. Raplal oli suurepärane võimalus 22. jaanuaril koduplatsil revanš võtta ning 6.33 enne lõppu ka 69:67 juhiti. Siiski sai VEF raske 77:71 võidu kirja.

Riialased tunnistasid põhiturniiril vaid kahel korral kaotust – kodusele rivaalile BK Ventspilsile jäädi alla ühe ja kahe punktiga. Meeskonna vaieldamatuks firmamärgiks on kujunenud kolmepunktivisked: neid saadeti teele 783 ja tabati 305. Antud arvestuses ollakse ka liigas esikohal. Seejuures ei leidu vastast ka lauapallide osas, mida on kätte saadud 40,0 mängu kohta.

Rapla pääses play-offi tänu viimase vooru 97:75 võidule Läti Ülikooli vastu. Lisaks mängis olulist rolli ka Pärnu Sadama paremus Tallinna Kalev/TLÜ üle. Teistsuguse stsenaariumi korral oleks Rapla niinimetatud surnud ringi olukorras esikaheksast välja jäänud. Põhihooaja saldoks jäi meeskonnal 13 võitu ja 15 kaotust.

Rapla suurimad skooritegijad on keskmängija Hunter Mickelson, kes toonud 14,6 ja tagamees Dominique Hawkins keskmiselt 13,5 punktiga. Mickelson on võtnud ka 7,3 lauapalli ning Ervins Jonatsi nimel on neid 6,8. Hooaja sees Jekabpils/SMScredit.lv võistkonnast üle tulnud Verners Kohs on VEF-i resultatiivseim keskmiselt 17,6 punktiga. Glenn Miller Cosey on lisanud 12,0 silma. Steve Zack on kätte saanud 7,7 ja Clavs Cavars 5,2 lauapalli.

Korduskohtumine VEF-i ja Rapla vahel toimub pühapäeval, 31. märtsil.