fbpx
Close

Läbi aasta haavatav paistnud ja ka Kalevilt raputada saanud Moskva CSKA lõpetas hooaja kindlalt tiitliga

-Peatreener Dimitrios Itoudis ja Moskva CSKA tähistamas | Foto: Valery Sharifulin/TASS/Scanpix

-Peatreener Dimitrios Itoudis ja Moskva CSKA tähistamas | Foto: Valery Sharifulin/TASS/Scanpix

VTB Ühisliigas läks tänavuse hooaja lõpetuseks kõik sisse käidud rada, kui Moskva CSKA võitis klubi ajaloo 11. tiitli. Viimases finaalmängus Kaasani Unicsi 89:81 seljatanud CSKA võitis finaalseeria kuivalt 3-0.

Finaalseeria esimesed kaks mängu vastavalt 85:77 ja 76:57 võitnud CSKA edukaim oli viimaseks jäänud finaalmatšis grusiin Tornike Shengelia 19 punkti ja 7 lauapalliga. Will Clyburn lisas 18 silma ja 5 korvisöötu ning Daniel Hackett tõi 17 punkti ja 5 lauapalli.

Sel hooajal väga korralikku mängu näidanud ja ka Eurocupil sarnaselt Ühisliigale finaali jõudnud ning ka seal kaotanud Unicsi edukaim oli John Brown III 25 punkti, 11 lauapalli ja 4 vaheltlõikega, Jamar Smith tõi 17 silma ning John Holland ja Okaro White lisasid kumbki 12 punkti.

Tasub meenutada, et Moskva CSKA sai Ühisliiga põhiturniiril 24-st mängust koguni 7 kaotust ning üks neist tuli Eesti meisterklubi BC Kalev/Cramo vastu nende oma koduhallis.

7. veebruaril toimunud mängus õnnestus Kalevil klubi ajaloos esmakordselt Ühisliigas CSKA alistada, kui suureskoorilises ja ülimalt vaatemängulises kohtumises saadi 107:102 võit. Kalev/Cramo lõpetas tänavu Ühisliiga põhiturniiri skooriga 9-15 ning 10. kohaga. Play-off kohast jäi Eesti klubi lõpuks lahutama kaks võitu.

Tänavu kohati üsna ebastabiilset mängu näidanud CSKA jaoks kulges lõpuks just finaalseeria kõige rahulikumalt, sest nii veerandfinaalis Nižni Novgorodi kui poolfinaalis Peterburi Zeniti vastu andis armee spordiklubi ühe kohtumise ära.

scroll to top