SUURÜLLATUS: Täiskoosseisus Cramo alistas võõrsil ajaloolises kohtumises Euroliiga liidrite hulka kuuluva CSKA!

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval lõpetas BC Kalev/Cramo tiheda mängunädala Moskvas, kus kohtuti VTB Ühisliiga järjekordses voorus sealse CSKA-ga. Mitmel korral kahekohalisse kaotusseisu jäänud Cramo tegi teisel poolajal rünnakul võimsa esituse ning võitis esmakordsellt nimekat vastast 107:102 (21:25, 20:23, 27:31, 39:23).

Üle pika aja taas Ühisliigas täiskoosseisu nautinud Cramo jäi avaveerandaja lõpuminutitel kahekohalisse kaotusseisu (13:23), ent suutis seejärel 13:2 vahespurdiga teise mänguperioodi alguses kohtumise viigistada (25:25).

Seejärel võttis CSKA rünnakud enda õlgadele terav tagamees Darrun Hilliard, kes peamiselt tabavate vabavisete abil algatas kodumeeskonna 10:0 spurdi. Vahepeal 13-punktilisse kaotusseisu jäänud kalevlased jõudsid tänu heale visketabavusele veel kahe viske kaugusele (41:46), kuid Janis Strelnieksi lähivise lõpetas poolaja tulemusega 48:41. Hilliardi arvel oli juba 17 punkti ning Cramo visketabavus väljakult koguni 58% (17/29).

Kolmandal veerandaja avaminutitel tõi Janari Jõesaare tabav kaugvise külalised vaid punkti kaugusele (50:51), kuid Euroliigas teist positsiooni hoidev CSKA vastas taas Hilliardi vedamisel järgneva kahe minuti jooksul nelja kolmesega ning vahe kärises taas kahekohaliseks (63:52). Marcus Keene`i kolmas järjestikune kolmene tõi tabloole numbrid 68:77, ent Hilliardi vabavisked viisid otsustava perioodi eel kodumeeskonna 11-punktilisse eduseisu.

Neljandal veerandajal kordas Keene`i vägitegu Jõesaar, kes tabas minuti jooksul kolm kaugviset ning Rauno Nurgeri pealtpaneku järel seisul 84:79 oli CSKA loots Dimitrios Itoudis sunnitud aja maha võtma. Kalevlaste hoogu see pidurdada ei suutnud ning Maurice Kempi kolm korvi viisid 3 minutit enne kohtumise lõppu Cramo juhtima (96:90). Jõesaare neljas kaugvise suurendas kalevlaste edu juba 7-punktiliseks (99:92; 2:18 lõpuni).

Mike Jamesi kaugvise 1:28 enne lõpuvilet vähendas CSKA kaotusseisu 97:99-le, ent Martin Dorbeki raskest positsioonist tabanud kolmene suurendas Cramo edu viiepunktiliseks (104:99). Järgmisel rünnakul tabas James kolm vabaviset (102:104; 21 sek lõpuni). Viimastel rünnakutel tabas Nurger külmavereliselt vabavisked ning Kalev/Cramo ajaloo üks suurimaid võite oligi tõsiasjaks saanud. Cramo viskas sealjuures viimasel veerandajal koguni 39 punkti.

Kalevlaste mängu vedasid peamiselt kolm mängumeest. Marcus Keene viskas 26 punkti (kolmesed 7/12), hankis 6 lauapalli ning jagas 8 korvisöötu. Maurice Kemp lisas 24 silma ja 6 lauapalli. Kuus kaugviset tabanud Janari Jõesaar kogus 21 punkti. Vigastuspausilt naasnud Chavaughn Lewis tõi 11 punkti ning Rauno Nurger 9 silma.

CSKA-d ei suutnud võidule aidata ka Ühisliiga hooaja rekordi 38 punkti visanud Darrun Hilliard. Mike James lisas 19 silma ning Joel Bolomboy 15 punkti.

Kalev/Cramo kohtub järgmisena juba teisipäeval, 9. veebruaril, Permis sealse Parmaga.