Lasenbergsi suur mäng oli Pärnule liiast ning Valga-Valka viigistas seeria

-Edgars Lasenbergs | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga veerandfinaalis alistas BC Valga-Valka Maks&Moorits võõrsil 89:85 Pärnu Sadama võistkonna ning viigistas seeria 1:1 peale.

Külalised alustasid kohtumist paremini ja kuue minuti möödudes juhiti 12:6. Veerandaeg võideti 19:16 ning poolajale mindi Valga 45:37 eduseisus. Pärnu ei andnud alla ja vahe püsis pidevalt kümne punkti piirimail. Kolmanda veerandaja kodumeeskond võitiski 23:22 ja viimasele neljandikule mindi vastu vastaste 67:60 juhtimisel. Seitse minutit enne lõppu oli Valga ees 77:64 ja paistis, et siit enam pärnakad välja ei tule, kuid viimase minutiga õnnestus neil visata veel üheksa silma. Mängu algusest lõpuni juhtinud piirilinna meeskond suutis hullema siiski ära hoida ning napi, kuid vajaliku võidu kokkuvõttes kätte saada.

Edgars Lasenbergs kerkis üleplatsimeheks 28 punktiga (kolmesed 6/10). Toms Leimanis lisas 17 ning Kristaps Miglinieks 16 silma. Lauavõitluses andsid olulise panuse Maris Ziedins ja Rain Raadik, kelle nimele jäi vastavalt 10 ning 11 lauapalli. Pärnu parim oli Mihkel Kirves 18 punktiga. Saimon Sutt tõi 17 silma ja Nemanja Miljkovic tegi kaksikduubli 12 punkti ning 10 lauapalliga.

Seeria kolmas mäng leiab aset 23. aprillil Valgas.