fbpx
Close

EMÜ peatreener: pingimehed olid mänguks veel paremini valmis kui esiviisiklased

-Eesti Maaülikool/Limitex | Foto: Karel Kaljuste/basket.ee

-Eesti Maaülikool/Limitex | Foto: Karel Kaljuste/basket.ee

Saku I liiga esimeses poolfinaalis alistas põhiturniiri teise kohaga lõpetanud Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid rivaali Tartu Kalev/Estiko (põhiturniiri 6.) numbritega 70:68. Võitjate juhendaja sõnul tõi võidu EMÜ pikem pink.

Eesti Maaülikooli meeskonna peatreener Esko Tõnisson tunnistas pärast kohtumist, et lõpus oli tegemist puhtalt õnnemänguga. “Saime vastastele kaitse surve peale kui nad olid väsinud ja nad hakkasid lihtsaid pallikaotusi tegema. Enne mängu sai räägitud, et tuleb pingeline mäng ja kes lõpus rohkem jaksab see võidab.”

Peatreener kiitis täna tubli esituse teinud vahetusmehi: “Need, kes pingilt tulid olid veel paremini valmis kui esiviisiku mehed. Saime tegelikult mängu alguses lihtsaid viskeid, aga panime mööda. Õnneks lõpus kõige raskemad visked kukkusid sisse.”

Joosep Russaku kolmandal veerandil viie veaga välja langemine võib Tõnissoni sõnul homset silmas pidades olla kasulik. “Joosep mängis täna ainult 18 minutit, ta on homme värske. Argo Orumaal saab raske olema, aga meil on ühtlane pink.”

Tartu Kalev/Estiko mängumees Joosep Kivimäe sõnas mängujärgselt, et väsimus oli see, mille taha tänane võit jäi. “Neljandal veerandil polnudki sisuliselt meie poolt mingit mängu. Pallikaotus pallikaotuse otsa, midagi ei toimunud ja kõik seisid. Vastased olid pisut paremas vormis ja kestsid täna kauem. Mängisime tänase kohtumise pigem ise maha.”

Homme lähevad Estiko mehed vaatamata tänasele valusale kaotusele pronksi võitma. “Nutame täna ära ja homseks tuleb isu tagasi. Parem ikka medal kui mitte midagi.”

scroll to top