Laualõvi Jõesaar ja Lewis vedasid Cramo Ühisliiga hooaja suurima võiduni

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Märtsikuu esimesel päeval kohtus BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas Nur-Sultanis sealse Astanaga ning sai tugeva teise veerandaja toel hooaja suurima võidu 77:61 (18:23, 25:5, 21:15, 13:18).

Kodumeeskond alustas mängu resultatiivsemalt, juhtides 4 minuti järel 11:4. Chavaughn Lewis tõi Cramo ühe korvi kaugusele (12:14), kuid Astana võttis 23:18 veerandajavõidu. Teist mänguperioodi valitsesid täielikult külalised, hoides Kasahstani klubi kõigest kahe korvi ehk viie punkti peal ning visates ise 25 silma.

Kolmandal veerandajal paisus Roberts Štehlmahersi hoolealuste eduseis mitmel puhul lausa 25-punktiliseks ja otsustavale perioodile mindi kalevlaste kindlas 64:43 eduseisus. Ilma ühe korvialuse tugitala Maurice Kempita mänginud Cramo domineeris täielikult lauavõitlust ning tüüris kohtumise kindlalt võidusadamasse. Hooaja suurim, 16-punktiline, võit vormistati numbritega 77:61.

Chavaughn Lewis kogus Cramo resultatiivseimana 21 punkti ja 8 korvisöötu. Janari Jõesaar sai hakkama tõelise vägiteoga, kui hankis 17 punkti kõrvale koguni VTB hooaja rekordit tähistavad 18 lauapalli (neist 8 ründelauast – hooaja rekordi kordamine) ning lisas ka 4 vaheltlõiget. Visetega hädas olnud Marcus Keene toetas meeskonda 13 punkti (visked 5/21), 6 lauapalli ning kolme vaheltlõikega. Devin Thomas lisas 8 silma ning Kregor Hermet (8 lauapalli) ja Rauno Nurger kumbki 5 punkti.

Michael Thompson viskas Astana särgis üleplatsimehena 24 silma, lätlane Ojars Silins ja Jeremiah Hill lisasid mõlemad 10 silma.

Jõesaare sooritus jõudis ka Ühisliiga ajaloo TOP 10 tabelisse. Nimelt annab 18 lauapalli edetabelis 6. koha, kusjuures tipus on ekskalevlased Shawn King (25) ja Josh Boone (20). Ründelauas (8) jagab Jõesaar nüüdsest 9. positsiooni, rekordit hoiab leedukas Vytautas Sarakauskas 11 lauapalliga. Ka siin kategoorias paistavad silma Cramo särki kandnud pallurid – Shawn King on noppinud 10 ja 9 ründelauda ning Frank Elegar, kes samuti korra 9 lauda rünnakult kätte saanud.

Järgmise kohtumise peab Cramo (4-12) sel pühapäeval, 7. märtsil, kui võtab kodus vastu Saraatovi Avtodori (8-9).