Lauavõitluses ja visketabavuses kindlalt alla jäänud TalTechile jäi poolfinaali uks suletuks

-Rait Käbin ja TalTech | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliigas pidi TalTech tunnistama veerandfinaali kordusmängus BK Ogre kindlat 85:59 paremust ning sellega jäi koht poolfinaalis püüdmatuks.

BK Ogre – TalTech 85:59 (21:12, 16:15, 23:21, 25:11)

TalTech haaras kiire 4:0 algedu, kuid Ogre viigistas veerandaja keskpaigas seisu 10:10 peale, misjärel tehti 8:2 spurt ja Edgars Lasenbergs tabas kaugviske otsa. Kaks kaugviset veel lisanud kodumeeskond läks peagi juba 12 punktiga ette, aga Sander Viilupi ja Toomas Raadiku abiga vähendasid külalised kaotusseisu 21:29 peale. Kodumeeskond üritas vahet kümnest punktist suuremaks kasvatada, ent Jaan Puideti hea tegutsemine viimasel minutil jättis poolajaks TalTechile 27:37 kaotusseisu.

Ogre jätkas viskekindluse näitamist, aga sellest hoolimata pääsesid vastased nelja minuti möödudes Puideti ja Gregor Arbeti korvidest kolme punkti kaugusele. Seisult 43:40 tegid võõrustajad 8:2 spurdi ja Kristaps Dargaise kaugviskest oli vahe taas kümme punkti. Kuus silma järjest tõi nende keskmängija Viktors Iljins ja viimane neljandik algas nii Ogre 60:48 eduseisust. Kodumeeskond tabas järjepanu lähiviskeid ning Janis Poznaksi korvist oli Ogre 4.15 enne lõppu 21 punktiga ees. TalTech pidi seega tasa tegema 15 punkti, et kohtumine lisaajale viia, kuna avamäng kuulus neile teatavasti 87:81. Jõuti küll veel 18 silma kaugusele, kuid lauavõitluse koguni 51:29 võitnud ja 50-protsendiliselt (TalTechil vastav näitaja 34%) väljakult viskeid tabanud Ogre pääses kindlalt poolfinaali.

Ogre eest tegi võimsa mängu Kristaps Dargais, kes viskas meeskonna parimana 22 punkti ja sai kätte koguni 18 lauapalli. Edgars Lasenbergs lisas 18 silma ja 6 lauapalli, Rinalds Sirsninš 14 punkti ja 10 korvisöötu ning Janis Poznaks 10 punkti ja 8 lauapalli. Kaksikduublile oli lähedal ka Viktors Iljins, kelle nimele jäi 9 punkti ja 8 lauapalli.

TalTechi poolelt kogusid võrdselt 14 punkti Toomas Raadik ning Jaan Puidet. Oliver Metsalu tõi 10 silma ja Gregor Arbet ning Sander Viilup võrdselt 8 punkti.

Eesti-Läti Korvpalliliigas on pühapäeval, 31. märtsil toimumas koguni kolm veerandfinaalmängu. Tartu Ülikool võtab vastu BC Kalev/Cramo meeskonna, võõrsil kohtuvad BK Ventspils ja Pärnu Sadam ning Riia VEF ja Rapla Avis Utilitas.