Lauavõitlust domineerinud Rapla võttis hullumeelses mängus raske võidu

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis Rapla Avis Utilitas hooaja seitsmenda võidu, kui koduplatsil oldi napilt üle Läti Ülikoolist.

Rapla Avis Utilitas – Läti Ülikool 77:74 (16:21, 18:17, 19:12, 24:24)

Külalismeeskond oli avapoolajal selgelt domineerivam pool. Kiirelt haarati 5:0 eduseis ning loetud minutid hiljem juhiti 11:2. Tabavate lähivisete toel Rapla lähemale jõudis, kuid esimene veerandaeg siiski 16:21 kaotati. Ervins Jonats, Indrek Kajupank ja Hunter Mickelson olid järjepanu korvi alt täpsed, aga kiiret mängu harrastaval Läti Ülikoolil oli alati vastus olemas. 2.36 enne puhkepausile minekut tabas Gregor Ilves lähiviske ja esimest korda oli seis viigis 31:31. Karlis Žunda saatis teele tabava kaugviske, aga Jonats vastas samaga. Lõpp kuulus ikkagi külalistele ja kolmanda veerandaja alguseks saadi kätte neljapunktiline eduseis.

Teist poolaega alustas Rapla Kajupanga tabava kolmepunktiviskega, ent vastased jätkasid oma mänguplaani järgimist ja mõned minutid hiljem juhiti endiselt 44:39. Suuremaks vahe siiski ei paisunud ja Rapla pääses ise järk-järgult lähemale. Veerandaja viimasel minutil tabas kaugviske Sven Kaldre ning esimest korda oli kodumeeskond 53:50 peal. Dominique Hawkinsi korvi kohale antud söödu lõpetas pealtpanekuga Ronald Delph, millega Rapla suurendas eduseisu veelgi. Vastased ei andnud aga alla ning Žunda viskest viigistati seis 57:57 peale. Võõrustajad said uuesti initsiatiivi ja hoidsid mitu minutit viiepunktilist edu, aga Läti Ülikooli üks liidritest Linarda Jaunzems realiseeris kaks vabaviset ja kiirrünnakust tõi ta kaks punkti veelgi lisaks, millega oli vahe 2.33 enne lõppu minimaalne.

Järgnevad hetked olid aga eriti pingelised. Renars Birkans viis Läti Ülikooli juhtima, aga Kajupank tegi seisuks 69:68. Seejärel tabas olulisel hetkel kaugviske Arvids Dambenieks ja nüüd olid külalised kahe punktiga ees. Mitmel rünnakul ebaõnnestuti ja Rapla poolelt viisid Delph, Kaldre ning Jonats omad 75:71 juhtima, kuid siiski polnud kohtumine veel otsustatud. 22 sekundit enne lõpuvilet saatis raske kaugviske teele Jaunzems, mis ka tabas, ja nii oli lätlaste kaotusseis taas vaid ühe punkti suurune. Delph saadeti vabaviskejoonele ja ameeriklane tabas mõlemad. Viimase 12 sekundiga pääses Läti Ülikool küll viskele, aga see enam kodupubliku rõõmuks korvirõngast ei läbinud ja Rapla sai üliraske võidu kätte.

Ervins Jonats tõi Rapla kasuks 17 punkti ja 15 lauapalli. Indrek Kajupank lisas 15 ja Sven Kaldre 12 silma. 10 punkti sai enda nimele Gregor Ilves. Meeskond võitis lauavõitluse koguni 47:30.

Läti Ülikooli poolelt viskas Linards Jaunzems üleplatsimehena 27 punkti ning võttis ka 3 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Renars Birkans lisas 20 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu. Karlis Žunda tõi 12 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Järgmised mängud OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on toimumas kolmapäeval, 16. jaanuaril, kui Eesti klubidest võõrustab BC Kalev/Cramo Valmiera Glass VIA-d ning Tartu Ülikool võtab vastu Riia VEF-i. Läti tiimidest kohtub Jekabpils/SMScredit.lv koduplatsil Betsafe Jurmalaga.