Leedu trio ja Hermet tüürisid Tartu võidule, Pärnu ning Valga-Valka naasevad kaotusega

-TalTech - Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

-TalTech – Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas alistas Tartu Ülikool TalTechi meeskonna ja tõusis turniiritabelis seitsmendale kohale. Pärnu pidi valusa kaotuse vastu võtma Valmiera Glass VIA-lt ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits jäi samal ajal alla BK Ventspilsile.

TalTech – Tartu Ülikool 86:94 (20:23, 19:27, 25:23, 22:21)

Kahe ülikoolimeeskonna vaheline heitlus algas tasavägiselt ja seitsme minuti möödudes oli seis 16:16 viigis. Julius Kazakauskas, Robin Kivi ja Arnas Velicka abiga tegi Tartu 7:2 spurdi ning avaveerand võideti kolme silmaga. Levi Martin Giese kaugviskest viigistas TalTech seisu 25:25 peale, ent sealt edasi ei andnud tartlased enam liidrirolli käest. Sekundid enne poolajale minekut saatis kaks vabaviset ja kolmepunktiviske läbi korvirõnga Velicka ja viis sellega Tartu 50:39 ette.

Külalised dikteerisid mängu ja pärast seitset minutit oldi 68:52 juhtimas. Enesekindlust vabaviskejoonelt näitas Giese ning Toomas Raadiku kaugvise võimaldas TalTechil viimast veerandaega siiski üheksapunktilisest kaotusseisust alustada. Viimase neljandiku alustuseks tabas omakorda kaugelt Kazakauskas ja 2.32 möödudes pääses Tartu 15 punktiga ette. 50 sekundit enne kohtumise lõppu oli TalTech kaheksa punkti kaugusele, aga Kazakauskas ja Kregor Hermet kustutasid võõrustajate lootused lõplikult.

Tartu parimatena tõid Arnas Velicka ning Julius Kazakauskas võrdselt 21 punkti, kellest esimene sai enda nimele veel 3 lauapalli ja 5 korvisöötu ning viimane 5 lauapalli ja 5 korvisöötu. Kregor Hermet tegi kaksikduubli, visates 20 punkti ja kogudes 10 lauapalli. Uus täiendus Tautvydas Slezas lisas 14 silma, 11 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu, Robin Kivi panuseks jäi 13 punkti.

Toomas Raadik oli TalTechi resultatiivseim 18 punktiga. 16 silma ja 10 lauapalli lisas Jaan Puidet ning sama palju punkte sai kirja ka Oliver Metsalu. Gregor Arbet lisas 14 ning Levi Martin Giese 13 punkti ja 10 lauapalli.

Valmiera Glass VIA – Pärnu Sadam 77:75 (17:14, 24:25, 24:15, 12:21)

Valmiera läks nelja minutiga 9:2 juhtima, aga peagi oli Pärnu 10:9 ette pääsenud. Klavs Dubultsi ja Valters Janis Liepinsi tabamustest kuulus avaveerand kodumeeskonnale. Peagi olid võõrustajad kaheksapunktilises eduseisus, aga pärnakad vastasid 13:0 spurdiga. Kumbki pool siiski vahet märgatavalt kasvatada ei suutnud ja Edmunds Elksnise lähiviskest haaras Valmiera poolajaks 41:39 edu.

Kolmandal veerandajal sujus Läti klubi jaoks mäng siiski paremini. Viie minuti möödudes oli Pärnu 45:55 taga ja kuigi korra õnnestus seitsme punkti kaugusele pääseda, algas viimane neljandik ikkagi 11-punktilisest kaotusseisust. Mihkel Kirvese ja Demetre Riverssi eestvedamisel oli Pärnu 1.45 enne lõppu 73:72 juhtimas. Maris Ziedinš viis Valmiera uuesti ette, aga vastus oli olemas taas Kirvesel. Üheksa sekundit enne lõpuvilet tegi Rivers vastaste liidri Janis Kaufmanise vastu vea ning lätlasest tagamängija realiseeris need, tehes seisuks 77:75. Saimon Sutt sai veel kaugviske teele saata, aga see ei tabanud.

Janis Kaufmanis kerkis Valmiera poolelt üleplatsimeheks 23 punkti ja 5 lauapalliga. Edmunds Elksnis toetas omasid 17 punkti ja 7 lauapalliga ning Valters Janis Liepins tõi 10 silma.

Pärnu parimad olid 19 punkti ja 8 lauapalli toonud Mihkel Kirves ning samuti 19 punkti ja 7 lauapalli kogunud Demetre Rivers. Henri Wade-Chatman lisas 15 punkti.

BK Ventspils – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 77:56 (20:13, 22:21, 16:12, 19:10)

Kodumeeskond asus kiirelt 5:0 juhtima, aga Valga-Valka poolelt tabasid seejärel kolmepunktiviske Guntis Sipolinš ja Timo Eichfuss ning palli pani pealt veel Dashawn King. Piirilinna meeskond suutis järgnevatel minutitel samuti mängus püsida, kuigi seisult 14:13 tegi Ventspils 6:0 spurdi. Elvis Endzelsi, Martin Jurtomi ja Clayton Wilsoni visetest õnnestus külalistel viigini jõuda. Seejärel näitas vastane aga sisu, kui tegi 13:0 spurdi ja Valga-Valka peatreener Mihhail Karpenko oli sunnitud aja maha võtma. Otsus tasus end ära, sest Valga-Valka tegi omakorda 8:0 spurdi. Ventspils oli raskustes Stephen Browni takistamisega, kuid poolajale mindi Ronalds Zakise viimase sekundi viskest 42:34 eduseisust.

Üpris edukas avapoolaeg sai kolmandal veerandajal siiski kurva alguse. Ventspils tegi kolme minutiga 8:0 spurdi ja sellega oli nende eduseis 19-punktiline. Lõplikult Valga-Valka ei lagunenud: olulise lähiviske tabas Wilson ja kaugelt oli täpne Kristaps Miglinieks. Veerandaja lõpus sai Miglinieks kaugviskest veelgi punktilisa ja Carl Anthony Montgomery vabavisete toel alustas Valga-Valka viimast neljandikku 46:58 kaotusseisust. Wilson jätkas head mängu, viies oma tiimi üheksa punkti kaugusele. See oli aga viimane kord, kui külalised end alla kümnepunktilisest kaotusseisust leidsid. Ventspils tegi veelkord 6:0 spurdi, aga Eichfuss ja Brown vähendasid 4.07 enne lõppu vahe kümnele silmale. Kristaps Kilpsi juhtimisel viskas kodumeeskond lõpetuseks 11 vastuseta punkti ja vormistati sellega lõppskoor.

Ronalds Zakis tõi võitjate parimana 12 punkti ja 6 lauapalli. Anthony Beane lisas 10 silma, võrdselt 9 punkti viskasid Ousmane Drame (lisaks ka 7 lauapalli) ja Kristaps Kilps.

Valga-Valka poolelt viskas Stephen Brown 15 punkti. Clayton Wilson lisas 11 ja Kristaps Miglinieks 8 silma. Timo Eichfussi nimele jäi 6 punkti ja 5 lauapalli, Dashawn King, Martin Jurtom ja Guntis Sipolinš tõid 4 punkti, kellest viimane kogus ka 11 lauapalli.

Päeva viimases kohtumises alistas Betsafe Jurmala 90:84 BK Ogre. Homme, 13. jaanuaril toimub OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas üks mäng, kui Rapla AVIS Utilitas võõrustab Läti Ülikooli.