Visketabavusega hädas olnud Kriisa sai Žalgirise duubli võidumängus korralikult mänguaega

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Leedu esiliigas mängiv Kerr Kriisa ja Kaunase Žalgirise duubelmeeskond said kindla võidu, kui koduväljakul alistati Telšiai 77:63.

Žalgiris sai kohe mängu alguses initsiatiivi enda kätte ja võitis esimese veerandi 20:16. Teisel veerandajal oli jällegi Telšiai veidi paremas hoos ning poolajale mindi 39:39 viigiseisul. Riietusruumist tagasi tulles oli Kriisa koduklubi hakkamist täis ja kolmas veerandaeg võideti 10 punktiga. Koduklubi hoog ei raugenud ka viimasel veerandil ning kohtumine võideti 77:63 (20:16, 19:23, 17:7, 21:17).

Pingilt sekkunud 18-aastane Kerr Kriisa sai laupäeval rohkem mänguaega kui kahes viimases matšis, sest seekord ei teinud kaasa meeskonna põhitagamees Rokas Jokubaitis. Eestlasest mängujuht mängis 18 minutit, viskas 2 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), andis kaks resultatiivset söötu, hankis ühe lauapalli, tegi ühe pallikaotuse ja neli isiklikku viga.

Žalgirise resultatiivseimad olid Marius Valinskas 16 ja Erikas Venskus 14 punktiga. Telšiai parim oli kaksikduubli teinud Mindaugas Norkus, kes viskas 15 silma ning võttis 10 lauapalli.

Kriisa koduklubil on tabelis 11 võitu ja 15 kaotust, millega ollakse 11. kohal. Žalgirise duubli järgmine liigamäng toimub 18. jaanuaril, kui koduväljakul kohtutakse Kaunase Tehnoloogiaülikooliga (5-21).