Sten-Timmu Sokk aitas Iraklise suure võiduni, Paasoja kerkis kaotusmängus üleplatsimeheks

-Sten Sokk ja Thessaloniki Iraklis | Iraklis BC Facebook

Kreeka korvpalli esiliigas teenis Sten-Timmu Soku kodumeeskond Thessaloniki Iraklis 70:49 võidu Egaleo Diagoras Dryopideoni üle. Rait-Riivo Laane ja Kosi Ippokratis pidid tunnistama Ermis Agiase 74:69 paremust ning Martin Paaosja koduklubi Ateena Psychiko kaotas 71:91 Nikaias Ionikosele.

Iraklis alustas kohtumist suurepäraselt, kui avaveerand kuulus neile 16:4. Vastased näitasid seejärel aga paremat minekut ja poolajaks oli seis 30:30 viigis. Kolmandal veerandajal haaras Iraklis uuesti 12-punktilise eduseisu ja viimasel neljandikul suurendati seda veelgi, millega saadi kokkuvõttes kindel 20-punktiline võit.

Sten-Timmu Sokk tegi Iraklise eest kaasa 25 minutit ja viskas 6 punkti (vabavisked 0/2, kolmesed 2/4). Tema nimele jäi veel 6 korvisöötu, üks lauapall, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Kostas Kakaroudis oli resultatiivseim 16 punkti, 8 lauapalli ja 6 korvisööduga. Vastaste poolelt tõi Kostas Macheras 10 punkti ja 7 lauapalli.

Ippokratise jaoks algas mäng samuti hästi ja esimene veerandaeg võideti 16:10. Poolajale siirduti 33:30 eduseisus, aga Diagorasele kuulus kolmas veerandaeg 17:13, mis andis neile viimaseks neljandikuks minimaalse eduseisu. 41 sekundit enne lõppu oli Ippokratis 69:71 kaotusseisus, aga otsustavatel hetkedel olid võõrustajad kindlamad.

Rait-Riivo Laane viibis platsil 33 minutit, mille jooksul tõi 9 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 3/5). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis 5 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike ja pallikaotuse ning 3 isiklikku viga. Ioannis Chatzinikolas oli Ippokratise parim 15 punkti ja 9 lauapalliga. Võitjate eest viskas Rihards Kuksiks 20 punkti ja kogus 8 lauapalli.

Psychiko jäi avaveerandi lõppedes 17:26 kaotusseisu ning poolajaks oli vahe 13-punktiline. Ionikos kasvatas kolmandal veerandajal eduseisu veelgi kuue silma võrra ja viimase neljandiku 19:18 võiduga teeniti 20-punktiline võit.

Martin Paasoja sai mänguaega 33,5 minutit ning viskas 25 punkti (vabavisked 5/6, kahesed 7/13, kolmesed 2/5). Eestlane võttis veel 7 lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi 5 vaheltlõiget, kuid kaotas kuuel korral palli ja tegi 4 isiklikku viga. Nikolaos Papanikolaou lisas 17 punkti. Ionikosele tõi 20 punkti Vaggelis Karaboulas.

Iraklis jagab kümne võidu ja kolme kaotusega Nikaias Ionikosega turniiritabelis esikohta. Ippokratise saldo on kaheksa võitu ja viis kaotust ning Psychikol kuus võitu ja seitse kaotust.