Merike Anderson aitas oma koduklubil vastased teisel poolajal totaalselt lämmatada (täiendatud)

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

Belgia naiste korvpalli meistrivõistlustel teenis järjekordse suure võidu Merike Andersoni kodunaiskond Castors Braine (12-1), kes alistas tugeva teise poolaja toel Charleroi Spirou Ladies’i (5-8) koguni 89:34 (21:12, 22:15, 21:5, 25:2).

Kui esimesel poolajal suutis liigatabelis kaheksandal kohal paiknev Spirou Ladies hoida vahe talutava, siis teisel poolajal kustuti täielikult – veerandaegadel koguti vastavalt 5 ja 2 punkti ehk poolaja saldoks jäi harvanähtavad 7 silma.

Eestlannast tagamängija sai platsil olla veidi vähem kui 17 minutit ning viskas selle ajaga 8 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/4, vabavisked 1/1), jagas 2 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ja 2 isiklikku viga.

Emmanuella Mayombo viskas võitjate poolel 16 punkti ja tegi koguni 6 vaheltlõiget, Albina Razheva arvele kanti 12 silma ja 6 lauapalli. Kaotajatest paistis ainsana silma Carolina Pappalardo, kes viskas 13 punkti.

Prantsusmaa kõrgliigas sai Mailis Poki koduklubi Landes Basket (7-5) võõrsil väärt võidu, kui vaid ühe punktiga saadi 54:53 (16:17, 20:16, 11:12, 7:8) jagu Landerneau Bretagne Basketist (5-7). Seejuures viskas Landes Basketi võidukorvi Celine Dumerc juba 2.09 enne normaalaja lõppu. Viimastel minutitel ei suutnud kumbki naiskond väikeseskoorilises kohtumises punkte visata.

Võitjate edukaim oli Miranda Ayim 20 punktiga. Mailis Pokk oli kaheksa naisega mänginud Landes Basketi poolt küll protokolli kantud, kuid mänguminuteid eestlanna ei teeninud. Pokk sõnas Korvpall24.ee portaalile, et teda vaevab kerge kannatrauma: “Kannas on valu ja põletik. Hetkel täpsemalt ei tea kuna mängisime eemal ja arsti juurde lähen esmaspäeval. Ei tea kaua eemal, aga (loodetavasti) peaks ikka järgmiseks mänguks korras olema.”