fbpx
Close

EELVAADE | Olulise võidu saanud Rapla loodab kodupubliku ees samuti edukas olla

-Gregor Ilves | Foto: Siim Semiskar

-Gregor Ilves | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga pühapäevases ainsas mängus võõrustab Rapla Avis Utilitas turniiritabelis 12. kohal paiknevat Läti Ülikooli.

Rapla Avis Utilitas – Läti Ülikool
13.01.2019, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Meeskonnad pole sellel hooajal veel omavahel kohtunud ja teistkordselt minnakse hetkeseisuga vastamisi 24. märtsil, millega pannakse põhiturniirile punkt. Läti Ülikool on seni kogunud neli võitu ja kümme kaotust. Rapla saldoks on kuus võitu ja üheksa kaotust, mis annab neile kümnenda koha.

Viimati, 9. jaanuaril võitis Rapla võõrsil BC Valga-Valka/Maks&Moorits võistkonda 85:70. Poolajaks saadi kätte kümnepunktiline eduseis, mis paisus kolmandal veerandajal 22-punktiliseks. Kuigi vastastel õnnestus veel kümne punkti kaugusele pääseda ja mängu tagasi tulla, siis kokkuvõttes kirjutati üpris veenev võit tabelisse. Detsembrikuus võideti ka Pärnu Sadamat 73:62, aga kaotati seejärel BK Ogrele ja Tallinna Kalev/TLÜ-le.

Läti Ülikool pidi 9. jaanuaril vastu võtma valusa kaotuse Pärnu Sadamalt. Lõppskooriks kujunes küll 82:64, aga veel viimase neljandiku eel olid lätlased 61:60 peal. Seega visati kümne minutiga vaid kolm punkti pärnakate 22 vastu. Viimati pani Läti Ülikool enda paremuse maksma 16. detsembril, kui 80:71 seljatati Valmiera Glass VIA. Hiljem jäädi tasavägises mängu kuue punktiga alla TalTechile ja Ventspilsile kaotati 61:89.

Rapla suurim skooritegija on keskmängija Hunter Mickelson, kes visanud keskmiselt 15,3 punkti. Tagamängija Dominique Hawkins on toonud 14,5 silma. Mickelson on saanud ka kätte keskmiselt 6,8 lauapalli ning Ervins Jonatsi nimel on neid 6,1. Läti Ülikooli poolelt on resultatiivseimad Linards Jaunzems ja Renars Birkans, kes visanud vastavalt 18,6 ja 13,6 punkti. Jaunzemsi nimel on ka 8,5 lauapalli mängu kohta.

scroll to top