Rekordiliselt mänguaega teeninud Jürgens oli kaotusmängus üks parimaid, Tass aitas kodumeeskonna võidule

-Carlos Jürgens | Foto: Oral Roberts University

Eesti aja järgi pühapäeva öösel ja varahommikul olid USA üliõpilasliigas NCAA võistlustules kolme eestlase kodumeeskonnad, kellest ainsana teenis võidu Matthias Tassi ülikool Saint Mary’s. Carlos Jürgens ja Oral Roberts pidid leppima allajäämisega ning Taavi Jurkatamm San Francisco kaotusmängus väljakul ei käinud.

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels alistasid põhiturniiri 3. voorus võõral väljakul Loyola Marymount Lionsi 71:60.

Saint Mary’s tegi vahe sisse juba esimestel minutitel, visates 12 vastuseta punkti ning poolajapausiks juhiti juba 45:26. Teisel poolajal mängis paremini kodumeeskond ja viimase minuti alguseks oli vahe vähenud 8 punktile, kuid edu Saint Mary’s käest ei andnud.

Pingilt sekkunud Tass teenis mänguaega 7 minutit, mille jooksul viskas ta 4 punkti (kahesed 1/1, vabavisked 2/2) ja tegi ühe isikliku vea. Eestlase meeskonnakaaslastest olid resultatiivseimad Jordan Ford ja Malik Fitts, kes viskasid kumbki 18 punkti. Vastaste parim oli Eli Scott 14 punktiga.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles kaotasid võõrsil konverentsi favoriidiks peetavale South Dakota State Jackrabbitsile 65:84.

Esimesest 9-st pealeviskest vaid ühe tabanud Oral Roberts jäi kohe mängu alguses taha 3:11 ja kaotas avapoolaja 34:51. Teisel poolajal hoidis South Dakota tasavägises mängus eduseisu ning Oral Roberts pidi leppima teise järjestikuse kaotusega.

Jürgens sekkus vahetusest 3. mänguminuti alguses ja viibis väljakul kohtumise lõpuni, püstitades sellega oma isikliku NCAA rekordi (37 minutit ja 52 sekundit). Selle ajaga viskas ta meeskonna ühe parimana 14 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 4/10, vabavisked 0/2), jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu ning sooritas 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt läks kirja 8 pallikaotust ja üks viga. Eestlase meeskonnakaaslastest viskas 14 punkti ka Emmanuel Nzekwesi, DeShang Weaver lisas 13. Võitjate parim oli Mike Daum 37 punktiga.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai konverentsi põhiturniiril esimese kaotuse, kui koduväljakul jäädi alla NCAA tippude hulka kuuluvale Gonzaga Bulldogsile 83:96.

Tasavägiselt kulgenud kohtumise avapoolaeg lõppes 37:37 viigiga ja veel 3.50 enne mängu lõppu oli San Francisco 2-punktilises eduseisus – 81:79 –, kuid seejärel pani enda paremuse maksma siiski Gonzaga. Associated Pressi ja USA Today poolt koostatavates üleriigilistes edetabelites asub Gonzaga vastavalt 5. ning 6. kohal.

San Francisco resultatiivseim oli Frankie Ferrari 21 punktiga, Gonzaga poolel tõi Brandon Clarke üleplatsimehena 24 silma. Jurkatamm San Francisco eest väljakul ei käinud.

Lääneranniku konverentsi kuuluvad San Francisco ja Saint Mary’s jätkavad mõlemad põhiturniiri kahe võidu ja ühe kaotusega, millega asuvad vastavalt kolmandal ja neljandal kohal. Kolme võidu kõrvale teise kaotuse saanud Oral Roberts asub oma konverentsis (Summit League) neljandal positsioonil.